Gry z Nintendo Switch na smartfonie to żaden problem. Kolejny emulator trafił na Androida

Super Mario Odyssey

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Nintendo próbuje zablokować debiut emulatora Dolphin na Steamie. Wygląda na to, że groźba pozwów sądowych nie wzbudziła strachu w zespole odpowiedzialnym za podobną aplikację Yuzu, która umożliwia uruchamianie gier ze Switcha na „blaszakach”. Dzisiaj dowidzieliśmy się bowiem, że ów emulator trafił też na urządzenia z Androidem.

Emulator Nintendo Switch na Androida – aplikacja Yuzu już dostępna

Yuzu Android Discord ogłoszenie
Zapowiedź mobilnego Yuzu na oficjalnym kanale emulatora na Discordzie

Wczoraj na swoim kanale Discord zespół odpowiedzialny za emulator Yuzu ogłosił, że jest on już dostępny dla smartfonów z systemem Android. W początkowej fazie rozwoju mobilnego wydania twórcy koncentrują się na kompatybilności oraz wydajności gier. Ze względu na różnice w architekturze ARM, niektóre funkcje są niedostępne, ale właściciele zapewniają, że wkrótce pojawią się one również na smartfonach z „Zielonym Robocikiem”.

Pierwsza wersja (Yuzu na Androida) została celowo ograniczona do minimum, abyśmy mogli skupić się na poprawkach wydajności i stabilności. Jak wspomnieliśmy wcześniej, czujemy się zobowiązani do zrównania się z wersją PC, ale spodziewamy się, że proces będzie powolny i nie wydarzy się to natychmiast.

Zgodnie z tradycją „pecetowego” odpowiednika, Yuzu na Androida można pobrać za darmo lub zapłacić za wersję Early Access. Aplikacja w formie wczesnego dostępu została wyceniona w Google Play na 25,99 zł i oferuje dostęp do największych poprawek w pierwszej kolejności.

Przeczytaj też: Najlepsze gry singleplayer

Kup Nintendo Switch OLED

Twórcy zalecają uruchamianie aplikacji Yuzu na mocnych smartfonach, wyposażonych np. w układy Qualcomm Snapdragon 865 z procesorem graficznym Adreno 650. Pamięć operacyjna jest równie ważna, ponieważ emulator wykorzysta nawet do 8 GB RAM-u.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.