Fallout dominuje sprzedaż gier w Europie. Bethesda ma ogromne powody do zadowolenia

Fallout 4

Wygląda na to, że wzmożona popularność Fallouta zostanie z nami jeszcze przez chwilę. Seria ta zdominowała tygodniowe wyniki sprzedażowe w Europie. Serial przyczynił się więc znacznie do wzrostu zainteresowania wokół całej franczyzy.

Sprzedaż gier w Europie. Fallout 4 na szczycie

Fallout 4 – zwiastun

Tego spodziewali się raczej wszyscy. Najnowsze dane sprzedażowe gier w Europie wskazują, że Fallout przeżywa drugą młodość, kompletnie dominując ranking.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Szczególnie mowa tutaj o Falloucie 4. Sprzedaż tej produkcji wzrosła o 7500%, a za aż 69% z tego odpowiadają PC-towi kupcy. Jest to zrozumiałe jeśli weźmiemy pod uwagę, że gra jest również dostępna w abonamentach Xbox Game Pass i PS Plus Extra.

Możemy przewidywać, że zainteresowanie tą pozycją będzie jeszcze większe. A to naturalnie za sprawą zapowiedzianej przez Bethesdę next-genowej aktualizacji do Fallouta 4.

Z kolei Fallout 76 zajmuje 8 miejsce na liście. Ta gra również jest dostępna w abonamentach, a ponadto można ją odebrać za darmo z Amazon Prime Gaming.

Kolejne dwie produkcje z serii w rankingu to Fallout: New Vegas oraz Fallout 3. Wzrosty sprzedażowe zaliczyły również Fallout Classic Collection, Fallout 2 oraz pierwsza odsłona serii. Tak prezentuje pierwsza 10 najpopularniejszych tytułów:

  1. Fallout 4
  2. Helldivers 2
  3. EA Sports FC 24
  4. GTA 5
  5. Call of Duty: Modern Warfare 3
  6. Red Dead Redemption 2
  7. Hogwarts Legacy
  8. Fallout 76
  9. Fallout: New Vegas
  10. Fallout 3

Tak więc, jak wszyscy widzimy – Bethesda świetnie wykorzystała moment popularności swojej franczyzy, który jest naturalnym skutkiem premiery serialu. Najprawdopodobniej stan ten utrzyma się jeszcze przez chwilę, co również jest zrozumiałe.

Źródło: GamesIndustry.biz

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2267 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.