Everspace 2 już naprawione na Xbox Series X|S. Deweloperzy dość szybko uporali się z problemem

Everspace 2 Xbox Series X S

Wczoraj z rana informowaliśmy, że Everspace 2 na konsolach Xbox Series X|S działało fatalnie i było w zasadzie niemal niegrywalną pozycją. Okazało się bowiem, że produkcja regularnie, co kilkadziesiąt sekund się zawieszała, przez co czerpanie jakiejkolwiek przyjemności z rozgrywki było niemal niemożliwe. Deweloperzy dość szybko zareagowali na całe zajście i bardzo szybko uratowali sytuację.

Everspace 2 na Xbox Series X|S stało się grywalną produkcją

Everspace 2
Everspace 2

Wczorajszym wieczorem deweloperzy z Rockfish Games udostępnili stosowną aktualizację do Everspace 2 na konsolach Xbox Series X|S. Dzięki niej naprawiony został wspomniany już problem związany z regularnym zawieszaniem się gry i teraz można bez problemów poznawanie galaktycznych bezdroży.

Warto zaznaczyć, że sama aktualizacja waży naprawdę sporo, bo mowa tutaj o około 26 GB danych, więc prawie takich samych rozmiarach jak samo Everspace 2. Jest to efekt zastosowania „nowej struktury danych”, która była wymagana do poprawnego działania tytułu. Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez deweloperów, w celu zażegnania problemu współpracowali oni z pracownikami Microsoftu.

Przeczytaj też: Gry na PS5 dla dzieci

Warto przypomnieć, że deweloperzy w ogóle nie zauważyli problemów podczas przeportowywania gry, ponieważ… nie mieli na stanie konsumenckich egzemplarzy konsol Xbox Series X lub S. Swoją pracę (w tym testowanie) opierali oni wyłącznie na devkitach, które rzekomo nie wykazywały żadnych problemów. Całe szczęście kryzys został zażegnany niemal błyskawicznie.

Kup Xbox Series X|S.

Na koniec przypominamy, że Everspace 2 na Xbox Series X|S i PS5 zadebiutowało 15 sierpnia 2023 roku. Gra od tego momentu dostępna jest w ramach biblioteki Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.