Poznaliśmy oficjalną datę premiery i szczegóły F1 23! EA Sports wraca do trybu fabularnego

f1 23

Według najnowszych plotek najbliższe lato zapewni fanom gier wyścigowych sporo wrażeń. Wczoraj informowaliśmy o możliwym debiucie Forza Motorsport właśnie na wakacje, a teraz otrzymaliśmy wyczekiwaną zapowiedź F1 23. EA Sports opublikowało zwiastun, a także potwierdziło oficjalną datę premiery oraz kilka innych szczegółów ze swojej najnowszej produkcji.

F1 23 z datą premiery, EA Sports publikuje pierwsze informacje o grze

Oficjalny zwiastun F1 23

Ostatnio informowaliśmy o prawdopodobnej dacie premiery F1 23, która została ujawniona za sprawą znanego insidera billbil-kuna, a także o kilku szczegółach, do których dotarła redakcja Insider Gaming. Według źródła oficjalna zapowiedź produkcji miała nastąpić w najbliższym tygodniu i tak też się stało. EA Sports potwierdziło, że premiera F1 23 nastąpi 16 czerwca 2023 roku. Oprócz tego producenci przygotowali szereg nowości dla fanów gier wyścigowych.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Najważniejszą z nowości, którą potwierdza EA, jest powrót do trybu fabularnego — Breaking Point. Historia przedstawiona w F1 23 będzie niejako kontynuacją fabuły z poprzednich części produkcji. Powrócimy do Devona Butlera — głównego protagonisty poprzedniego trybu fabularnego; tym razem jednak do gry dołączy siostra bohatera, czyli wschodząca gwiazda Formuły 2 – Callie Mayer. Zgodnie z opisem na stronie EA Sports, możemy zakładać, że Callie będzie chciała dołączyć do swojego brata w wyścigach F1.

Dodatkowo do F1 23 dołączą dwa nowe tory — Las Vegas Street Circuit w Nevadzie w USA i Losail International Circuit w Doha w Katarze. Natomiast trzy trasy zostaną pominięte w kalendarzu wyścigów w 2023 roku, zostaną one uwzględnione za to jako starsze tory i będą dostępne w różnych trybach gry. Pominięte zostaną: Circuit Paul Ricard (Francja), Shanghai International Circuit (Chiny) i Algarve International Circuit (Portugalia).

EA Sports zapowiada, że znacząco poprawili fizykę pojazdów, aerodynamikę, czy hamowanie w porównaniu do poprzedniej części F1. Oprócz tego zapewnia, że bez względu na to czy gracze ścigają się za pomocą kontrolera czy kierownicy, mają odczuć znaczącą poprawę w prowadzeniu bolidów. Dodatkowo producenci ogłaszają, że do F1 23 powrócą czerwone flagi, a także pojawi się nowy dystans – 35% – znany z e-sportowej rywalizacji.

Zobacz też: Najlepsze mikrofony do nagrywania

F1 23 zmierza na PlayStation 5, PlayStation 4, Xboxa One, Xboxy Series X|S oraz komputery osobiste. Ruszyła także możliwość zakupu preorderu. Jeśli zdecydujemy się na edycję rozszerzoną, otrzymamy m.in. wcześniejszy dostęp do produkcji oraz kilka innych bonusów.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.