Fallout 4 znowu wielkim hitem! Postapokaliptyczna seria podbija znaczący rynek po sukcesie serialu

Fallout

Kwietniowa premiera serialu Fallout okazała się ogromnym sukcesem, a co za tym idzie, wielu graczy postanowiło powrócić do tej legendarnej serii. Widać to szczególnie w statystykach Steama, gdzie prawie wszystkie tytułu z tego cyklu zanotował wzrost graczy. Powodzenie produkcji Amazona przełożyło się też niespodziewanie na sukces finansowy Fallouta, gdyż czwarta część okazała się właśnie najlepiej sprzedającą grą w Wielkiej Brytanii w kwietniu, a dwie inne znalazły się w najlepszej dziesiątce zestawienia.

Fallout 4 najlepiej sprzedającą się grą w UK w kwietniu. Fallout 76 i New Vegas w TOP 10

Fallout 4 — zwiastun

Serial Fallout zadebiutował na platformie streamingowej Amazon Prime 10 kwietnia 2024 roku i z marszu stał się wielkim hitem. Popularność tej produkcji była na tyle duża, że przełożyła się na masowy powrót graczy do postapokaliptycznego uniwersum. Nawet przez lata wyśmiewany przez fanów Fallout 76 zaliczył rekordowy przyrost użytkowników.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Okazuje się, że serial sprawił, że nie tylko starzy wyjadacze sięgnęli po Fallouta, lecz także zupełnie nowi gracze zapragnęli doświadczyć przygody na nuklearnych pustkowiach.

Portal GamesIndustry.biz opublikował niedawno zestawienie najchętniej kupowanych gier w kwietniu na brytyjskim rynku. Ku zaskoczeniu wielu pierwsze miejsce zajął… Fallout 4, który wyprzedził w poprzednim miesiącu takie tytuły jak EA Sports FC 24 oraz szalenie popularne Helldivers 2, które królowało w UK lutym oraz marcu.

Oprócz tego wśród 10 najlepiej sprzedających się gier znalazł się również Fallout 76 i Fallout: New Vegas, odpowiednio na 8 i 9 miejscu.

10 najlepiej sprzedających się gier w UK w kwietniu 2024 roku (kopie cyfrowe i fizyczne):

  1. Fallout 4 — Bethesda
  2. EA Sports FC 24 — EA
  3. Helldivers 2 — Sony
  4. Call of Duty: Modern Warfare 3 — Activision Blizzard
  5. Grand Theft Auto 5 — Rockstar
  6. Dziedzictwo Hogwartu — Warner Bros
  7. Red Dead Redemption 2 — Rockstar
  8. Fallout: New Vegas — Bethesda
  9. Fallout 76 — Bethesda
  10. WWE 2K24 — 2K Games

Według Amazona serial przyciągnął 65 milionów widzów w ciągu pierwszych 16 dni, dzięki czemu stał się drugim najczęściej oglądanym serialem na platformie w Amazon Prime, po Władcy Pierścieni: Pierścieniach Władzy. Trudno jest się więc dziwić, że gry zyskały na tej popularności, choć skala sukcesu jest rzeczywiście imponująca.

Źródło: GamesIndustry.biz, VGC

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.