Twórcy Fallout: New Vegas jednak stworzą kolejną grę z serii? Szef studia marzy o takiej możliwości

Fallout: New Vegas

Kilka dni temu Obsidian Entertainment dało jasno do zrozumienia, że fani gry Fallout: New Vegas nie powinni spodziewać się żadnych zapowiedzi z okazji 25-lecia marki Fallout. Nie oznacza to jednak, że wspomniany zespół nie zamierza już nigdy wracać do popularnego uniwersum. Założyciel i prezes zarządu studia przyznał bowiem w jednym z ostatnich wywiadów, że twórcy The Outer Worlds i Pillars of Eternity z chęcią stworzyliby kolejnego Fallouta.

Założyciel Obsidian Entertainment chciałby w przyszłości wrócić do uniwersum Fallouta

Fallout: New Vegas
Fallout: New Vegas

Feargus Urquhart w rozmowie z serwisem DualShockers poinformował, że gdyby tylko pojawiła się taka możliwość, to Obsidian Entertainment bez „żadnych wątpliwości” zajęłoby się stworzeniem kolejnego Fallouta. Szef studia podkreśla jednak, że najpierw deweloperzy muszą otrzymać propozycję przygotowania nowej produkcji. Z pewnością nie będzie to miało miejsca w najbliższej przyszłości.

Oprócz Pentiment, które ma zadebiutować na rynku w przyszłym miesiącu, Obsidian Entertainment rozwija obecnie również The Outer Worlds 2 oraz Avowed. Urquhart podkreśla jednak, że w pewnym momencie wspomniane produkcje zadebiutują na rynku, a zespół zacznie się wówczas zastanawiać nad kolejnymi projektami. Szef studia zaznacza, że „byłby zaskoczony, gdyby nie było wśród nich Fallouta”.

Zobacz też: Najlepsze gry RPG

Urquhart zdaje sobie także sprawę, że kolejny Fallout od Obsidian Entertainment musiałby być zgodny z wizją marki przedstawioną przez Bethesdę. Szef studia wyraził jednocześnie nadzieję, że „zanim odejdzie w kierunku zachodzącego słona”, otrzyma możliwość stworzenia jeszcze jednej gry ze wspomnianego uniwersum. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, czy Wy również chcielibyście zobaczyć kolejnego Fallouta od twórców The Outer Worlds i Pillars of Eternity.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.