Fallout Shelter przeżywa drugą młodość. Darmowa gra zarabia dziesiątki tysięcy dolarów dziennie

Fallout Shelter

W ostatnim czasie dużo się słyszy o Falloucie, a wszystko to za sprawą serialu. Dzięki niemu główne gry serii również odżyły, na co wskazuje ich liczba graczy. Podobnie wygląda to w przypadku mobilnego Fallout Shelter, który także zaliczył skok popularności.

Fallout Shelter zalicza wzrost w przychodach i liczbie graczy

Fallout Shelter
Fallout Shelter

Fallout Shelter pojawił się na rynku w 2015 roku i od dawna nie był popularny tak, jak teraz. Dane donoszą, że w ciągu zaledwie kilku dni grze udało się zwiększyć swoje przychody z pułapu 20 tysięcy do aż 80 tysięcy dolarów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Podobnie wygląda to z liczbą graczy. Jeszcze 9 kwietnia 2024 roku w grę grało mniej niż 15 tysięcy osób dziennie. 13 kwietnia było to już natomiast 60 tysięcy logujących się osób.

Oczywiście wpływ na to ma premiera serialu Fallout, która odbyła się 11 kwietnia 2024 roku. Dzięki temu wszystkie media związane z serią przeżywają ogromny wzrost popularności, co raczej nikogo nie dziwi.

W przypadku Fallout Shelter na pewno pomogła też ostatnia aktualizacja, która dodała do tego tytułu zawartość z wyżej wspomnianej produkcji Amazona. Wszystko to powoduje, że gra szybko wzbiła się na wyżyny, osiągając nawet w USA 7 miejsce pod względem najpopularniejszych darmowych aplikacji na urządzenia z systemem iOS.

Źródło: GameIndustry.biz

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2481 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.