Ubisoft tworzy dwie gry w świecie Far Cry. Powstaje podobno nowa część i oddzielny multiplayer

Far Cry 6

Ubisoft ma ostatnio poważne problemy, a wizerunek firmy spada z każdą kolejną, anulowaną grą. Francuzi mają jednak pod swoimi skrzydłami kilka popularnych marek i podobno nawet 11 planowanych premier. Wśród nich mają znajdować się dwie produkcje w świecie Far Cry.

REKLAMA

Far Cry wzbogaci się o dwie nowe gry

Far Cry 6
Far Cry 6

Najnowsze informacje na temat planów Ubisoftu pochodzą od Toma Hendersona, znanego insidera. Jego raport na Insider Gaming opowiada o dwóch projektach wydawcy, które rozwiną świat Far Cry. Powstaje podobno nie tylko Far Cry 7, ale również oddzielna gra oferująca wyłącznie multiplayer.

Oryginalnie planowano z obu tych pomysłów zrobić jedną grę, ale na wczesnym etapie produkcji zdecydowano się je rozdzielić. Najciekawszą z plotek jest bez wątpienia fakt, że miejscem akcji multiplayera ma być Alaska i jest to gra z gatunku extraction. Gracz ma przeżyć w dziczy, otwierać różne skrzynie, zbierać zdobyte przedmioty w plecaku, a potem uciec w bezpieczne miejsce.

Przeczytaj też: Karta graficzna do 1000 zł – jaką kupić?

Niestety na obie produkcje przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Aktualnie plan Ubisoftu zakłada premierę obu tytułów jesienią 2025 roku. Biorąc jednak pod uwagę ostatnią historię wydawcy, możemy spodziewać się opóźnień.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Mega okazja! Nic, tylko brać