FIFA 23 nie otrzyma wsparcia dla Steam Deck. Konsola Valve nie dla fanów piłki!

FIFA 23

Choć mogłoby się wydawać, że FIFA 23 idealnie sprawdzi się na konsoli Steam Deck, to rzeczywistość będzie jednak brutalna. Najnowsza gra od EA Sports nie otrzymała wsparcia dla konsoli od Valve. Powodem wcale nie jest zaawansowana grafika!

FIFA 23 bez wsparcia dla Steam Deck

FIFA 23
FIFA 23

Jak można dowiedzieć się ze strony gry FIFA 23 w usłudze Steam, tytuł został oznaczony jako nieobsługiwany przez konsolę Steam Deck. Oznacza to, że jego weryfikacja na urządzeniu przebiegła negatywnie, a część lub całość zwyczajnie nie działa. Powód? Jak się okazuje, wszystkiemu winny jest anti-cheat.

Przeczytaj też: Głośniki do telewizora

Technologia zastosowana przez Electronic Arts okazała się być kością niezgody pomiędzy grą a urządzeniem. Posiadacze Steam Decka są zatem zmuszeni do tego, żeby zwyczajnie w świecie odpuścić tegoroczną edycję gry — lub zagrać w nią na PC albo konsoli. Premiera FIFA 23 będzie mieć miejsce już 30 września 2022 roku na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 i PlayStation 5. Aktywna jest już aplikacja WebApp!

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Dawid Szafraniak
Autor

Z grami związany przez większość swojego życia, początkowo jedynie na konsoli, później bez platformowego podziału. Nieironicznie każdego roku oczekuje premiery nowej odsłony Call of Duty, jak i gier wyścigowych możliwie najmniej związanych z F1. W wolnych chwilach zamienia pada na aparat fotograficzny, którym uwiecznia sport, ludzi i nie tylko.

Liczba wpisów: 265 (w redakcji od 02.08.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.