Rosja nie pojawi się w FIFA 23. Electronic Arts wspiera Ukrainę

FIFA 23

Wczoraj Electronic Arts oficjalnie zaprezentowało pierwszy zwiastun z nadchodzącej gry piłkarskiej. Pod znakiem zapytania stało pojawienie się rosyjskich klubów i reprezentacji w FIFIE 23, a teraz wszelkie wątpliwości zostały rozwiane.

FIFA 23 bez Rosji

FIFA 23 – trailer

EA odpowiedziało na zapytanie Eurogamera, mówiąc, że amerykańska firma solidaryzuje się z narodem ukraińskim i wzywa do zakończenia inwazji na wschodnich sąsiadów Polski. Zgodnie z partnerami firmy, jakimi są FIFA oraz UEFA, EA Sports nie ma zamiaru włączyć reprezentacji Rosji ani rosyjskich klubów do FIFA 23.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na Xbox 360

Oznacza to, że nie spotkamy również zawodników (niezależnie od ich pochodzenia) grających w rosyjskiej lidze. Korporacja z Zachodu tym krokiem pokazuje, że nie będzie biernie przyglądała się wojnie rozpoczętej przez Rosjan. Warto w tym miejscu przypomnieć, że w przeszłości jedna z aktualizacji w FIFA 22 usunęła rosyjską reprezentację.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z