FIFA 23 na pierwszym zwiastunie! EA pokazało „największą FIFĘ w historii” i zdradziło datę premiery

FIFA 23

FIFA 23 to w ostatnim czasie gorący temat. Niedawno EA pokazało okładkę gry i zdradziło, kiedy dostaniemy pierwszy zwiastun. Tak się składa, że zapowiadany trailer już zadebiutował, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć, jak prezentuje się nadchodząca FIFA. Ponadto poznaliśmy datę premiery najnowszych piłkarskich zmagań od EA i usłyszeliśmy o kilku szczegółach.

REKLAMA

Zwiastun FIFA 23, data premiery i pierwsze szczegóły o grze

Zwiastun FIFA 23

Pierwszy oficjalny zwiastun FIFY 23 można obejrzeć powyżej. Na trwającym ponad 2 minuty filmie pokazano całkiem sporo urywków gameplayu, który od razu przywodzi na myśl starą dobrą FIFĘ. Warto jednak zaznaczyć, że w tej części otrzymamy podwójne Mistrzostwa Świata — zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Jeżeli chodzi o żeńskie ligi, to na samym początku dostaniemy dostęp do FA Women’s Super League oraz Division 1 Féminine.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na Nintendo Switch

Ponadto FIFA 23 zaoferuje nowy system treningowy, a także dość podzielony crossplay. Otóż zmierzą się ze sobą gracze z Xbox Series X|S, PlayStation 5 i Google Stadia, natomiast posiadacze PlayStation 4 i Xbox One dostaną osobne serwery. Jak poinformowano, FIFA 23 po raz pierwszy w historii serii zaoferuje next-genowe wydanie także na PC, dlatego niewykluczone, że z czasem Electronic Arts wdroży crossplay również na komputerach.

Przeczytaj też: Gry na Xbox 360

FIFA 23 będzie ostatnią FIFĄ od Electronic Arts, więc studio chce się godnie pożegnać z marką. Zaangażowany w rozwój gry Matthew Lafreniere zapewnił, że dostaniemy „największą FIFĘ w historii”, na co wpłyną m.in. takie aspekty dwa Mistrzostwa Świata, bogatszy crossplay czy next-genowa edycja na PC.

Zgodnie ze wcześniejszym przeciekiem gra zadebiutuje 30 września 2022 roku. Osoby, które kupią wersję Ultimate Edition będą mogły jednak zacząć grać 3 dni wcześniej, a więc 27 września.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!