FIFA tworzy własne gry. Jest ogromna szansa, że FIFA 24 trafi na rynek, ale nie od EA

FIFA 22

Wczoraj Electronic Arts ogłosiło porzucenie marki FIFA na rzecz nowej serii pod tytułem EA Sports FC. Krótko po tym Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej, znana szerzej jako FIFA, ogłosiła, że pracuje nad własnymi grami sportowymi. Jest ogromna szansa, że FIFA 24 jednak zadebiutuje, ale nie spod skrzydła EA. Jeżeli rzeczywiście do tego dojdzie, to „Elektronicy” będą mieli niemały problem.

REKLAMA

FIFA 24 wydaje się bardziej niż prawdopodobna

FIFA 21
FIFA 21

FIFA ogłosiła publicznie, że „wypuści na rynek nowe gry piłkarskie, opracowane we współpracy z zewnętrznymi studiami i wydawcami, dając fanom piłki nożnej i gier większy wybór w okresie poprzedzającym Mistrzostwa Świata FIFA w Katarze 2022 i Mistrzostwa Świata FIFA Kobiet w Australii i Nowej Zelandii 2023”.

Kilka gier sportowych niebędących symulacjami jest już w produkcji i zadebiutują one w trzecim kwartale bieżącego roku. Federacja poinformowała, że pierwsza pozycja będzie powiązana z Mistrzostwami Świata FIFA w Katarze 2022. W okolicach tegorocznego turnieju FIFA World Cup organizacja ogłosi kolejne gry i wirtualne doświadczenia.

Prezes FIFA powiedział:

„Mogę was zapewnić, że jedyna autentyczna, prawdziwa gra nosząca nazwę FIFA będzie najlepszą produkcją dostępną dla graczy i fanów piłki nożnej. Nazwa FIFA jest jedynym oryginalnym tytułem znanym na całym świecie. FIFA 23, FIFA 24, FIFA 25, FIFA 26 i tak dalej — nazwa FIFA jest niezmienna i już na zawsze pozostanie NAJLEPSZA.”

– Gianni Infantino

Nie ulega wątpliwości, że słowa Gianniego Infantino i moment, w jakim zostały wypowiedziane, nie są przypadkowe. Na stronie organizacji napisano, że „FIFA współpracuje obecnie z czołowymi wydawcami gier, firmami medialnymi i inwestorami w zakresie opracowania dużej piłkarskiej gry symulacyjnej FIFA na rok 2024.” Nie da się ukryć, że brzmi to jak FIFA 24 — wykorzystanie tej nazwy miałoby ogromny sens i jest spora szansa, że naprawdę do tego dojdzie. Federacja raczej nie zakończyła współpracy z EA po to, aby odłożyć swoją najcenniejszą markę do szuflady.

Przeczytaj też: 12 miesięcy PlayStation Plus w promocji za ok. 170 zł

Co ciekawe, od teraz Międzynardowa Federacja Piłki Nożnej nie będzie już podpisywać długotrwałych umów, pozwalając wielu firmom jednocześnie na rozwijanie gier na licencji FIFA. Oj, będzie ciekawie.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!