FIFA zapowiedziała nowe gry oparte o blockchain. Nietypowe plany federacji piłkarskiej

FIFA gry Mistrzostwa Świata w Katarze

Wieści o zakończeniu długoletniej współpracy pomiędzy Electronic Arts a FIFĄ zaskoczyły wiele osób na całym świecie. W efekcie tego EA zapowiedziało, że ich kolejna gra piłkarska nosić będzie tytuł EA SPORTS FC. Federacja FIFA zaś zdecydowała się postawić na nieco inne gatunki i ogłosiła aż cztery nowe gry, które opierać się będą m.in. o technologię blockchain.

FIFA przygotowuje cztery gry oparte o Web 3.0, czyli m.in. o NFT i metaverse

FIFA World Cup AI League
AI League: FIFA World Cup Qatar 2022 Edition

Pierwszą grą ma być AI League: FIFA World Cup Qatar 2022 Edition, która opierać się ma na rozgrywkach 4 na 4, gdzie postacie kontrolowane będą przez…sztuczną inteligencję. Gracz ma mieć swój wkład jedynie w „taktycznych i zabawnych momentach”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Kolejną produkcją ma być FIFA World Cup Qatar 2022 w Upland Metaverse, która oparta będzie o metaverse i da graczom możliwość zbierania cyfrowych zasobów powiązanych właśnie z mistrzostwami świata. Tymi mają być różnego rodzaju skróty wideo i grafiki. Co więcej, tytuł ten ma umożliwić podróżowanie po wiosce mistrzowskiej w Lusail.

Trzecią zapowiedzianą pozycją będzie FIFA World Cup Qatar 2022 on Phygtl, czyli efekt współpracy pomiędzy federacją a firmą tworzącą metaverse oparte o phygtl (technologia metaverse polegająca na połączenie fizyki i cyfryzacji). Opis gry sugeruje, że użytkownicy będą mogli zdobyć „cyfrowy fragment złotej piłki” oraz inne nagrody „generowane przez fanów”.

Ostatnią ogłoszoną grą będzie Matchday Challenge: FIFA World Cup Qatar 2022 Edition. W tym przypadku założenia rozgrywki opierać się będą na kartach piłkarskich, a więc pojawia się tu motyw znany z trybu FIFA Ultimate Team. Istotą całej zabawy ma być rywalizacja i próba „bycia najlepszym wśród przyjaciół”.

Przeczytaj też: Gry na Nintendo Switch po polsku

Jest to całkiem pokaźna lista gier, jednak niesmak wśród graczy jest całkiem duży. Wynika on w głównej mierze z faktu obecności technologi blockchain i wykorzystania metaverse zamiast bardziej „tradycyjnego podejścia”. Biorąc pod uwagę, że Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze rozpoczynają się już 20 listopada, można zakładać, że wszystkie wymienione produkcje zadebiutują już niebawem. Osobom, które przez lata przywykły do atrakcji oferowanych przez Electronic Arts przypominamy, że dziś w FIFIE 23 wystartował nowy tryb nawiązujący właśnie do tej największej piłkarskiej imprezy.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.