Final Fantasy 16 jednak doczeka się dodatków? Square Enix „rozważa różne opcje” na DLC

Final Fantasy 16 Clive Rosfield

Final Fantasy 16, najnowsza odsłona popularnej serii jRPGów, już w pierwszych recenzjach spotkała się z niezwykle pozytywnym odbiorem. Gracze zastanawiają się jednak, czy twórcy planują wydać do produkcji więcej zawartości w postaci DLC. Naoki Yoshida, główny producent Final Fantasy 16, podzielił się informacjami na ten temat w ostatnim wywiadzie.

Square Enix rozważa wydanie DLC do Final Fantasy 16

Wywiad z Naokim Yoshidą

Już na początku prac nad Final Fantasy 16, zespół deweloperów miał na celu stworzenie kompletnej historii, którą gracze mogliby ukończyć bez konieczności pobierania dodatkowych treści. Jak twierdzi Yoshida, Square Enix z powodzeniem osiągnęło ten cel, jednak po premierze gry twórcy zaczęli otrzymywać opinie od fanów, którzy chcieliby zobaczyć więcej zawartości w postaci DLC.

Jak zdradził w ostatnim wywiadzie producent, deweloperzy „zastanawiają się nad opcjami” dla dodatkowych treści w Final Fantasy 16. Nie jest to jednak pierwszy raz, gdy porusza się temat DLC do najnowszej odsłony serii jRPGów. Jeszcze przed premierą gry w czerwcu, Square Enix przekazywało, że rozważy stworzenie dodatkowej zawartości, jeśli otrzyma wystarczającą ilość pozytywnych opinii na temat Final Fantasy 16.

Zobacz też: Najlepsze gry point and click

Kup Final Fantasy 16

Chociaż twórcy gry początkowo zamierzali dostarczyć pełną historię bez DLC, reakcje fanów sprawiły, że zespół zastanawia się nad możliwościami rozszerzenia zawartości produkcji. Gracze mogą mieć zatem nadzieję na dodatkowe przygody w przyszłości, co z pewnością wzbudzi zainteresowanie wśród miłośników tej kultowej serii.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.