Final Fantasy XVI zadebiutuje bez opóźnień… no, chyba że w Japonię uderzy meteor. Producent gry zapewnia

Final Fantasy XVI

Jedną z najbardziej wyczekiwanych premier 2023 roku jest bez wątpienia Final Fantasy XVI. Twórcy zdają sobie z tego sprawę i co jakiś czas udostępniają kolejne informacje na temat swoje nadchodzącego dzieła. Teraz otrzymaliśmy konkretne zapewnienia, że gra trafi do rąk graczy w zakładanym terminie… chyba, że Japonię doświadczy potężny kataklizm.

REKLAMA

Producent Final Fantasy XVI jest pewny, że gra nie zaliczy opóźnień

Final Fantasy XVI
Final Fantasy XVI

Producent gry — Naoki Yoshida — podczas ostatniej konferencji prasowej zapewnił, że Final Fantasy XVI trafi do sprzedaży w zakładanym terminie. Pokusił się on nawet o pewną hiperbolizację, stwierdzając, że „jeśli meteor nie spadnie na Japonię, nie będzie opóźnień”.

Tymi słowami Yoshida zapewne nawiązał do poprzednich premier gier spod szyldu Final Fantasy, kiedy to twórcom zdarzało opóźniać debiuty „na ostatniej prostej”. Nawet przy okazji startu Final Fantasy VII Remake w 2020 roku mieliśmy do czynienia z kilkutygodniową „obsuwą”.

Przeczytaj też: Gry strzelanki

Takie zapewnienia mogą napawać optymizmem, zwłaszcza że w ostatnim czasie pojawiało się całkiem dużo doniesień związanych z przesuwaniem terminów premier, jak w przypadku Star Wars Jedi Survivor.

Mając na uwadzę słowa Yoshidy, możemy jeszcze pewniej przypomnieć, że Final Fantasy XVI zadebiutuje już 22 czerwca 2023 roku i przez pół roku będzie tytułem ekskluzywnym dla PS5. Warto także podkreślić, że polscy gracze będą mogli cieszyć się przygodami Clive’a Rosfielda w rodzimej wersji językowej.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!