Final Fantasy XVI zadebiutuje bez opóźnień… no, chyba że w Japonię uderzy meteor. Producent gry zapewnia

Final Fantasy XVI

Jedną z najbardziej wyczekiwanych premier 2023 roku jest bez wątpienia Final Fantasy XVI. Twórcy zdają sobie z tego sprawę i co jakiś czas udostępniają kolejne informacje na temat swoje nadchodzącego dzieła. Teraz otrzymaliśmy konkretne zapewnienia, że gra trafi do rąk graczy w zakładanym terminie… chyba, że Japonię doświadczy potężny kataklizm.

Producent Final Fantasy XVI jest pewny, że gra nie zaliczy opóźnień

Final Fantasy XVI
Final Fantasy XVI

Producent gry — Naoki Yoshida — podczas ostatniej konferencji prasowej zapewnił, że Final Fantasy XVI trafi do sprzedaży w zakładanym terminie. Pokusił się on nawet o pewną hiperbolizację, stwierdzając, że „jeśli meteor nie spadnie na Japonię, nie będzie opóźnień”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tymi słowami Yoshida zapewne nawiązał do poprzednich premier gier spod szyldu Final Fantasy, kiedy to twórcom zdarzało opóźniać debiuty „na ostatniej prostej”. Nawet przy okazji startu Final Fantasy VII Remake w 2020 roku mieliśmy do czynienia z kilkutygodniową „obsuwą”.

Przeczytaj też: Gry strzelanki

Takie zapewnienia mogą napawać optymizmem, zwłaszcza że w ostatnim czasie pojawiało się całkiem dużo doniesień związanych z przesuwaniem terminów premier, jak w przypadku Star Wars Jedi Survivor.

Mając na uwadzę słowa Yoshidy, możemy jeszcze pewniej przypomnieć, że Final Fantasy XVI zadebiutuje już 22 czerwca 2023 roku i przez pół roku będzie tytułem ekskluzywnym dla PS5. Warto także podkreślić, że polscy gracze będą mogli cieszyć się przygodami Clive’a Rosfielda w rodzimej wersji językowej.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.