Final Fantasy XVI na PC oficjalnie! To jednak nie koniec niespodzianek od Square Enix

Final Fantasy XVI na PC

Jedną z ważniejszych (o ile nie najważniejszą) premierą w 2023 roku dla Square Enix jest Final Fantasy XVI tworzone przez samego Naokiego Yoshidę. Tytuł ten — zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami dokonanymi z Sony — przez pierwsze pół roku od premiery dostępny był wyłącznie na konsolach PlayStation 5. Okres ten jednak niebawem się kończy, a najnowsze doniesienia pokazują, że japońscy deweloperzy nie lubią marnować czasu i już szykują kolejne nowości.

Final Fantasy XVI na PC to pewniak, tak samo, jak 2 dodatkowe DLC, które trafią do gry

Final Fantasy XVI
Final Fantasy XVI

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Square Enix podczas wydarzenia PAX West, port Final Fantasy XVI na PC powstaje, a więc za co najmniej kilka miesięcy tytuł ten powinien pojawić się na nowych platformach dystrybucyjnych. Japończycy nie potwierdzili żadnych konkretów związanych z tym ogłoszeniem, a więc data premiery, cena czy nawet ilość dostępnych platform owiana jest tajemnicą.

To jednak nie koniec dobrych wieści, bo firma odpowiedzialna za Final Fantasy XVI potwierdziła też, że zespół pracujący nad grą tworzy dwa dodatkowe fabularne DLC. Te mają trafić na rynek już w 2024 roku, a więcej szczegółów powinniśmy otrzymać pod koniec bieżącego roku — możliwe więc, że Square Enix szykuje duże zapowiedzi na tegoroczną galę The Game Awards.

Final Fantasy XVI — ogłoszenie nowej aktualizacji

Do tego wszystkiego najnowsza odsłona niezwykle popularnego cyklu doczekała się także nowej, darmowej aktualizacji wprowadzającej m.in. nowe wyglądy postaci czy broni. Z tej okazji doczekaliśmy się nawet specjalnego zwiastuna (materiał powyżej), lecz ten zawiera kilka spoilerów, na które warto uważać, jeśli zamierzmy ograć tę pozycję w przyszłości.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 4500 zł

Kup Final Fantasy XVI

Nie jest tajemnicą, że Square Enix od dłuższego czasu zastanawiało się nad dodatkami do Final Fantasy XVI, a warunkiem, który był konieczny do spełnienia tego, miała być wystarczająca ilość pozytywnych opinii na temat podstawowej wersji gry. Najwidoczniej założony przez Japończyków próg został osiągnięty, a to oznacza, że gracze doczekają się nowej zawartości. Czy będzie ona podobnie intrygująca jak fabuła podstawowej wersji gry? Czas pokaże.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.