Final Fantasy XVI otrzyma jeszcze więcej DLC? Twórca nie wyklucza takiej możliwości

Final Fantasy XVI

Na zeszłorocznej gali The Game Awards zapowiedziane zostały 2 duże rozszerzenia fabularne do Final Fantasy XVI. Pierwsze z nich już zadebiutowało, a na temat drugiego więcej informacji pojawi się 22 marca 2024 roku. Okazuje się jednak, że Square Enix rozważa możliwość przygotowania jeszcze większej ilości dodatków dla FFXVI.

Producent Final Fantasy XVI Naoki Yoshida w wywiadzie dla redakcji Game Informer przyznał, że nie wyklucza możliwości powstania większej ilości dodatków do gry. Zaznaczył on jednak również, żeby gracze nie robili sobie nadziei, gdyż brak wykluczenia takiej możliwości nie jest jednoznaczny z potwierdzeniem powstania kolejnych DLC.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wypowiedź twórcy jest o tyle ciekawa, że przy premierze Final Fantasy XVI Square Enix zarzekało się, że jest to historia kompletna, która nie wymaga żadnych rozszerzeń fabularnych. Studio jednak szybko zmieniło zdanie i zapowiedziało 2 dodatki zatytułowane Echoes of the Fallen oraz The Rising Tide.

Final Fantasy XVI zadebiutowało w czerwcu 2023 roku i zebrało kapitalne oceny w recenzjach. Niestety mimo tego, Square Enix przyznało, że gra nie spełniła górnych oczekiwań dotyczących sprzedaży. Gorsza sprzedaż mogła być między innymi powodem zmiany strategii dotyczącej wydania dodatków do gry.

A Wy jak wspominacie Final Fantasy XVI? Chcielibyście, aby gra dostała jeszcze więcej DLC? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Gaming Bolt

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.