Sprzedaż Final Fantasy XVI nie spełniła „górnej granicy” oczekiwań. Szef Square Enix przyznaje

Final Fantasy 16 Clive Rosfield

Jakiś czas temu Square Enix zapewniało, że sprzedaż Final Fantasy XVI jest „wyjątkowo dobra”. Zgodnie z doniesieniami okazuje się jednak, że nie spełniła ona „górnej granicy” oczekiwań firmy. Częściową winę za to ponosić ma liczba aktywnych PS5.

Szef Square Enix Takashi Kiryu: Final Fantasy XVI nie spełniło „górnej granicy” oczekiwań sprzedażowych

Zwiastun Final Fantasy XVI

Wcześniej Bloomberg informował, że sprzedaż Final Fantasy XVI w Japonii wygląda blado. Teraz ta sama agencja doniosła o ostatnim raporcie finansowym Square Enix za 1 kwartał roku obrotowego 2023/2024, w którym Takashi Kiryu zdradził, że sprzedaż gry nie spełniła „górnej granicy” oczekiwań.

Zdaniem prezesa firmy, winą za to można częściowo obarczać liczbę aktywnie działających konsol PS5. Dlatego też producent gry podejmie teraz kroki w celu zwiększenia jej sprzedaży wśród nowych użytkowników platformy Sony.

Co więcej, według dokumentów zyski operacyjne Square Enix obniżyły się z 14,4 miliarda jenów do 3 miliardów jenów, co przenosi się na spadek wynoszący 79%. Tutaj przyczyny należy upatrywać w rosnących kosztach tworzenia produkcji AAA, które w dzisiejszych czasach pochłaniają naprawdę spore kwoty.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS5 dla dzieci

Kup Final Fantasy XVI

W świetle tych doniesień potencjalna współpraca Xboxa i Square Enix wydaje się jak najbardziej zrozumiała. Z całą pewnością pozwoliłoby to japońskim twórcom na zwiększenie przychodu poprzez dotarcie do kolejnej grupy graczy.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.