Final Fantasy XVI z 2020 i 2023 roku na porównaniu zwiastunów. Twórcy nie próżnowali

Final Fantasy XVI

Na kwietniowym State of Play Sony skupiło się w całości na prezentacji nowego dzieła od Square Enix. Japończycy mogą mówić w tym przypadku o sporym sukcesie, gdyż pokaz cieszył się olbrzymią popularnością. Po zaprezentowaniu nowego zwiastuna Final Fantasy XVI na YouTube możemy znaleźć porównanie, jak zmienił się tytuł od pierwszej zapowiedzi w 2020 roku.

Porównanie zwiastunów Final Fantasy XVI z 2020 i 2023 roku

Porównanie zwiastunów Final Fantasy XVI z 2020 oraz 2023

Od momentu pierwszej prezentacji Final Fantasy XVI minęło blisko 3 lata. Deweloperzy ze Square Enix nie próżnowali i systematycznie ulepszali swój tytuł w porównaniu do pierwszej zapowiedzi. Na YouTube możemy zobaczyć, jakie zmiany zaszły na przestrzeni lat oraz jak tytuł został poprawiony. Trzeba przyznać, że gra prezentuje się naprawdę wspaniale.

pic.twitter.com/NXK3HPWQvZ

— LegionzGaming (@LegionzGaming) April 16, 2023

pic.twitter.com/NXK3HPWQvZ

— LegionzGaming (@LegionzGaming) April 16, 2023

Na pierwszy rzut oka widać, że deweloperzy ulepszyli cieniowanie, oświetlenie oraz szczegóły otoczenia, a sama grafika wygląda bardzo dobrze. Co więcej, modele postaci również uległy poprawie w porównaniu z nagraniem z 2020 roku. Final Fantasy XVI prezentuje się bardzo klimatycznie, a mroczna koncepcja, którą założyli twórcy na samym początku, została przez nich dopracowana. Jak wiadomo, produkcja ma zamiar wykorzystać pełnię możliwości, jaką daje konsola PlayStation 5.

Zobacz też: Najlepsze karty graficzne

Na koniec przypomnijmy, że Final Fantasy XVI zadebiutuje 22 czerwca 2023 roku wyłącznie na PlayStation 5. W późniejszym terminie możemy spodziewać się premiery na komputery osobiste.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.