Final Fantasy XVI jednak otrzyma premierową aktualizację. Square Enix nie dotrzymało obietnicy

Final Fantasy XVI Clive

Niecały miesiąc temu Square Enix zapowiadało, że Final Fantasy XVI nie otrzyma premierowej aktualizacji. Informacja ta była nieco zaskakująca, zwłaszcza że niemal wszystkie dzisiejsze produkcje dostają w dniu swojego debiutu mniejsze lub większe poprawki. Okazuje się, że nie inaczej będzie również w przypadku nadchodzącej odsłony Final Fantasy, która jednak doczeka się day-one patcha.

Final Fantasy XVI jednak otrzyma premierową aktualizację. Square Enix ujawniło szczegóły patcha

W zeszłym tygodniu w PlayStation Store udostępniono demo Final Fantasy XVI. Posiadacze konsol PlayStation 5 szybko zaczęli jednak donosić, że wersja demonstracyjna nowej odsłony serii Final Fantasy zalicza spore spadki płynności. Wiele wskazuje na to, że to właśnie w obliczu tych informacji Square Enix – wbrew wcześniejszym zapowiedziom – postanowiło przygotować premierową aktualizację dla wspomnianej produkcji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Day-one patch dla Final Fantasy XVI ma bowiem skupiać się m.in. na poprawie wydajności. Dodatkowo „łatka” eliminuje jeden z błędów, który co prawda występuje jedynie w „specyficznych okolicznościach”, ale może zablokować graczom możliwość progresji. Square Enix poinformowało również, że aktualizacja będzie ważyć jedynie 300 MB i zostanie udostępniona już jutro – 20 czerwca. Naoki Yoshida – producent gry – przeprosił także fanów za niedotrzymanie obietnicy.

Zobacz też: Kody do Wiedźmin 3

Final Fanasty XVI zadebiutuje wyłącznie na PlayStation 5 już 22 czerwca 2023 roku, czyli w najbliższy czwartek. Najnowsza odsłona serii Final Fantasy już kilka dni temu przedwcześnie trafiła jednak do wybranych graczy, dlatego też zainteresowani powinni uważać na krążące po sieci spoilery fabularne.

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.