Final Fantasy XVI będzie dopracowane do granic możliwości! Zaskakujące informacje prosto od Square Enix

Final Fantasy XVI

Final Fantasy XVI ma zapoczątkować nową strategię Square Enix. Tymczasem premiera gry zbliża się wielkimi krokami, dlatego też w sieci pojawiają się kolejne informacje związane ze wspomnianą produkcją. Japońska firma zdaje się natomiast być pewna swego. Ze słów deweloperów wynika bowiem, że nadchodząca odsłona popularnej serii będzie dopracowana do granic możliwości.

Final Fantasy XVI nie otrzyma premierowej aktualizacji. Square Enix jest pewne jakości swojej gry

Final Fantasy XVI – gameplay ze State of Play

Hiroshi Takai – reżyser gry – w rozmowie z redakcją Game Informer poinformował, że Final Fantasy XVI nie otrzyma premierowej aktualizacji. Square Enix jest bowiem przekonane, że w dniu swojego debiutu nadchodząca odsłona popularnej serii będzie w pełni dopracowana i kompletna. Deweloper wskazał jeszcze jeden powód, dla którego wspomniana produkcja nie doczeka się day-one patcha.

Takai oraz Naoki Yoshida – producent Final Fantasy XVI – zgodnie uważają, że w dniu premiery gra powinna być gotowa do uruchomienia, ponieważ nie wszyscy użytkownicy mają dostęp do Internetu umożliwiający pobranie aktualizacji. Trzeba przyznać, że podejście Square Enix jest dość nietypowe. Większość dzisiejszych produkcji otrzymuje bowiem w dniu premiery spore „łatki”, ale – jak się okazuje – nowe Final Fantasy nie będzie podążać za trendami.

Zobacz też: Najlepsze gry symulatory

Final Fantasy XVI zadebiutuje już 22 czerwca 2023 roku wyłącznie na PlayStation 5. Warto także pamiętać, że nadchodząca odsłona serii Final Fantasy dostępna będzie w polskiej wersji językowej. Jeszcze przed premierą produkcja Square Enix ma otrzymać również wersję demonstracyjną.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.