Forspoken otrzymało sporą aktualizację nastawioną na naprawę gry. Square Enix nadal walczy o swój tytuł

Forspoken

Na temat niezbyt udanej premiery Forspoken powiedziano w ostatnim czasie już naprawdę bardzo wiele. Produkcja zebrała ostre cięgi za niezbyt porywającą historię i tragiczną optymalizację na PC, a sytuacja była na tyle poważna, że studio odpowiedzialne za stworzenie gry — Luminous Productions — niedługo zostanie wchłoniętę przez firmę-matkę, czyli Square Enix. Mimo wszystko deweloperzy nie zamierzają porzucać swojej produkcji, a dowodem tego jest najnowsza aktualizacja.

Forspoken — aktualizacja 1.010 znacząco redukuje zużycie procesora i karty graficznej

Forspoken
Forspoken

Aktualizacja okraszona numerem 1.010 skupia się w głównej mierze na zoptymalizowaniu Frospoken i doprowadzeniu gry do jak najlepszego stanu. Spośród wszystkich aspektów poprawianych przez najnowszy patch warto zwrócić uwagę na wyeliminowanie problemu migotania obrazu, który często pojawiał się użytkownikom kart graficznych AMD Radeon RX570 i RX580.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ponadto zredukowano zużycie procesora, które niekiedy ma być niższe nawet o 70%, co jest naprawdę imponującym rezultatem, ale pokazuje jednocześnie jak potraktowano na premierę kwestię optymalizacji. Po najnowszej aktualizacji Frospoken ma także zużywać znacznie mniej pamięci VRAM w przypadku wszystkich dedykowanych kart graficznych.

Nowy patch przynosi także szereg poprawek technicznych oraz opcji wpływających bezpośrednio na rozgrywkę. Od teraz gracze mogą na przykład zdecydować, czy chcą, aby na Frey również było nakładane oszołomienie efektami własnych zaklęć.

Przeczytaj też: Myszka do drag click — najlepsze modele

Nie są to oczywiście wszystkie poprawki jakich doczekało się Forspoken w najnowszej aktualizacji; pełna lista usprawnień dostępna jest pod tym adresem. Jak widać, włodarze Square Enix nie skreślili jeszcze całkowicie swojej produkcji i pozostaje mieć nadzieję, że deweloperom uda się ostatecznie doprowadzić tytuł do jak najlepszego stanu.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.