Porażka Forspoken pociągnęła za sobą Luminous Productions? Studio wkrótce zostanie wchłonięte przez Square Enix

Forspoken

Nie da się ukryć, że Forspoken to produkcja, która nie porwała tłumów i raczej nie będzie stawiana jako kandydat do miana „Gry Roku”. Poważne problemy z wydajnością na potężnych konfiguracjach, otwarty, ale pusty świat oraz niezbyt porywający główny wątek fabularny sprawiły, że dzieło Luminous Productions dość szybko odchodzi w zapomnienie. Okazuje się, że przy okazji tytuł ten pociągnie za sobą swoich deweloperów, których studio zostanie wkrótce połączone ze Square Enix.

Forspoken — deweloperzy staną się częścią Square Enix, jednak w planach jest jedno DLC do gry

Forspoken
Forspoken

Luminous Productions, które utworzono w 2018 roku, miało być czymś wyjątkowym dla całego Square Enix, które upatrywało w nim świetlanej przyszłości. Temu właśnie studiu przypadło stworzenie pierwszej next-genowej gry sygnowanej logiem japońskiej korporacji jaką jest właśnie Forspoken, jednak nie spełniła ona oczekiwań.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Produkcja nie porwała ani graczy, ani recenzentów, co doskonale widoczne jest w serwisie Opencritic, gdzie polecą ją zaledwie 29% krytyków.

Według najnowszego oświadczenia wystosowanego w mediach społecznościowych Luminous Productions od 1 maja 2023 roku stanie się integralną częścią Square Enix i nie stworzy już żadnej gry pod własną marką. Według niektórych bezpośrednim powodem takiej decyzji jest słaba premiera Forspoken, która nie spełniła oczekiwań włodarzy japońskiej korporacji.

W oficjalnym komunikacie deweloperzy podkreślają, że stworzenie Forspoken było „spełnieniem ich marzeń”. Jednocześnie doceniają oni fakt, iż niektórzy gracze postanowili dać tej produkcji szansę.

Przeczytaj też: Gry MMORPG

Zanim jednak dojdzie do połączenia ze Square Enix, deweloperzy wydadzą jeden patch, który ma rzekomo rozwiązywać problemy związane z wydajnością Forspoken. Co więcej, studio pracuje nad DLC zatytułowanym „In Tanta We Trust”, które ma trafić do sprzedaży jeszcze w lecie 2023 roku.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.