Porażka Forspoken pociągnęła za sobą Luminous Productions? Studio wkrótce zostanie wchłonięte przez Square Enix

Forspoken

Nie da się ukryć, że Forspoken to produkcja, która nie porwała tłumów i raczej nie będzie stawiana jako kandydat do miana „Gry Roku”. Poważne problemy z wydajnością na potężnych konfiguracjach, otwarty, ale pusty świat oraz niezbyt porywający główny wątek fabularny sprawiły, że dzieło Luminous Productions dość szybko odchodzi w zapomnienie. Okazuje się, że przy okazji tytuł ten pociągnie za sobą swoich deweloperów, których studio zostanie wkrótce połączone ze Square Enix.

REKLAMA

Forspoken — deweloperzy staną się częścią Square Enix, jednak w planach jest jedno DLC do gry

Forspoken
Forspoken

Luminous Productions, które utworzono w 2018 roku, miało być czymś wyjątkowym dla całego Square Enix, które upatrywało w nim świetlanej przyszłości. Temu właśnie studiu przypadło stworzenie pierwszej next-genowej gry sygnowanej logiem japońskiej korporacji jaką jest właśnie Forspoken, jednak nie spełniła ona oczekiwań.

Produkcja nie porwała ani graczy, ani recenzentów, co doskonale widoczne jest w serwisie Opencritic, gdzie polecą ją zaledwie 29% krytyków.

Według najnowszego oświadczenia wystosowanego w mediach społecznościowych Luminous Productions od 1 maja 2023 roku stanie się integralną częścią Square Enix i nie stworzy już żadnej gry pod własną marką. Według niektórych bezpośrednim powodem takiej decyzji jest słaba premiera Forspoken, która nie spełniła oczekiwań włodarzy japońskiej korporacji.

W oficjalnym komunikacie deweloperzy podkreślają, że stworzenie Forspoken było „spełnieniem ich marzeń”. Jednocześnie doceniają oni fakt, iż niektórzy gracze postanowili dać tej produkcji szansę.

Przeczytaj też: Gry MMORPG

Zanim jednak dojdzie do połączenia ze Square Enix, deweloperzy wydadzą jeden patch, który ma rzekomo rozwiązywać problemy związane z wydajnością Forspoken. Co więcej, studio pracuje nad DLC zatytułowanym „In Tanta We Trust”, które ma trafić do sprzedaży jeszcze w lecie 2023 roku.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!