Forspoken ze słabą sprzedażą na premierę. Square Enix potwierdza złe wyniki gry

Forspoken

Forspoken było jedną z najbardziej oczekiwanych premier początku 2023 roku, ale ostatecznie zawiodło. Gra zebrała średnie opinie recenzentów. Zdaniem jej wydawcy – Square Enix – przełożyło się to na słabą sprzedaż produkcji w krótkim czasie po jej premierze.

REKLAMA

Słaba sprzedaż Forspoken na premierę

Zwiastun Forspoken

Zawód przez nieudaną premierę Forspoken był na tyle duży, że aż spowodował wchłonięcie studia odpowiedzialnego za tę grę do macierzystego Square Enix. Wydawca nadal próbuje ratować tę produkcję i niedawno opublikowano nawet jej aktualizację, ale słabego debiutu nie da się już odwrócić.

Nieudana premiera ma swoje odbicie w oficjalnych danych sprzedażowych. Na początku lutego (dopiero teraz opublikowano transkrypcję wypowiedzi w języku angielskim) prezes Square Enix, Yosuke Matsuda, przyznał podczas briefingu z wynikami finansowymi, że początkowa sprzedaż Forspoken była słaba.

Winę za ten stan rzeczy mają ponosić „wymagające” recenzje gry. Z drugiej strony prezes Square Enix wydaje się patrzeć z optymizmem w przyszłość – według niego Forspoken zostało pozytywnie ocenione pod względem akcji, co ma zaprocentować w tworzeniu innych tytułów w przyszłości.

Na ostateczne wyniki sprzedażowe za rok finansowy będziemy musieli poczekać do końca marca. CEO Square Enix przyznał jednak, że firma widzi znaczne ryzyko spadku zysków.

Zobacz też: Najlepsze gry z otwartym światem

Forspoken zostało wydane 24 stycznia 2023 roku. Gra ukazała się tylko na PC i PS5.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!