Forspoken — pierwsze wrażenia rzekomo już w sieci. Ponoć jest dobrze, ale czasem bywa żenująco

Forspoken

Teoretycznie premiera Forspoken ma mieć miejsce we wtorek, a embargo na recenzje wygasa dopiero w poniedziałek o godzinie 15:00. Mimo tego w sieci pojawiły się już pierwsze teksty opisujące wrażenia z tej produkcji. Zapowiadają one bardzo ciekawą produkcję, jednak niepozbawioną pewnych bolączek.

Forspoken to całkiem dobra produkcja, choć niepozbawiona wad

Forspoken — trailer

Tekst opisujący wrażenia z pierwszych siedmiu godzin gry pojawił się na forum ResetEra za sprawą użytkownika o pseudonimie Ket. Otrzymał on rzekomo grę o wiele wcześniej przed premierą i do momentu publikacji swojego wpisu przeszedł jednego z czterech głównych bossów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wrażenia Keta są na ogół pozytywne i dałby on produkcji ocenę 7/10, chwaląc przede wszystkim parkour oraz ciekawy system walki. Jego opinia mogłaby być nieco lepsza, jednak gra ma całkiem sporo bolączek.

Największą z nich są często chybione dialogi i wymuszone poczucie humoru, które dla opisującego były po prostu żenujące. Na relatywnie niskim poziomie stoją także kwestie związane z animacją, a zwłaszcza animacje twarzy i całych postaci podczas przerywników filmowych.

Forspoken
Forspoken — Frey

Wspomniany wyżej system walki okazał się dla Keta „zaskakująco trudnym”, ponieważ pomimo możliwości wykonywania uników, nadal trzeba uważać na wrogów. Przeciwnicy, których przyjdzie graczom spotkać podczas zwiedzania świata, mają być różnorodni nie tylko pod względem wyglądu, ale także sposobów na pokonanie ich.

Sam fantastyczny świat, po którym główna bohaterka będzie się poruszać, jest „pełen typowych rzeczy dla otwartego świata”, które można było zobaczyć podczas ogrywania wersji demo udostępnionej jakiś czas temu. Ket zdradził, że znajdą się w nim zadania typu „idź i zabij, a potem wróć”, ale natknął się on także na dodatkowe aktywności, które akurat przypadły mu do gustu.

Forspoken
Forspoken

Ket odniósł się również do krytyki głównej bohaterki. Jakiś czas temu bowiem pojawiły się głosy mówiące, że przedstawienie Frey jako czarnoskórej postaci, która ma problemy z prawem, jest stereotypowe oraz niepotrzebne. Zainteresowany tłumaczy, iż mimo pierwszego negatywnego odczucia zostało to przez twórców poprowadzone w bardzo przemyślany sposób.

Przeczytaj też: Najlepsze polskie gry

Jeden z komentujących wpis Keta zapytał o kwestie związane z wydajnością, temat ten bowiem wzbudził wśród ogrywających demo najwięcej obaw. Autor posta stwierdził, że pod tym względem jest już o wiele lepiej i w trybie wydajności tylko w momentach przepełnionych akcją framerate spada do niższych wartości.

Mimo że wszystkie te doniesienia zdają się niesamowicie interesujące, to trzeba pamiętać, że nie można na ten moment ze stuprocentową pewnością stwierdzić, czy są one prawdziwe. Wszystko okaże się za kilka dni, po oficjalnej premierze gry.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.