Ambitne plany twórców Fortnite Festival! Ogromna baza utworów i oficjalna obsługa akcesoriów

Fortnite Festival

Fortnite Festival to jeden z trzech nowych trybów, które Epic Games wprowadziło do gry na początku grudnia. Mimo że dzieło studia Harmonix cieszy się mniejszą popularnością od LEGO Fortnite i Rocket Racing, to twórcy mają ambitne plany na 2024 rok. Muzyczny tryb zostanie wzbogacony o setki utworów, a także oficjalną obsługę dostępnych na rynku akcesoriów.

Fortnite Festival z obsługą kontrolerów i znacznie bogatszą bazą utworów w 2024 roku

Fortnite Festival – zwiastun premierowy

Alex Rigopolous, współzałożyciel i dyrektor kreatywny studia Harmonix, w rozmowie z portalem Game Informer ujawnił, że w 2024 roku gracze mogą spodziewać się rozszerzenia listy dostępnych utworów o kilkaset pozycji. Wśród nich znajdziemy światowe hity, które będą udostępniane za darmo co tydzień.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wszystkie piosenki będą darmowe przez ograniczony czas. Gracz będzie miał dostęp do fantastycznej bazy utworów, która stale się zmienia. Jeżeli jakaś piosenka przypadnie ci do gustu, będziesz mógł kupić ją w sklepie i w ten sposób budować kolekcję.

Alex Rigopolous

Co więcej, deweloperzy zamierzają wprowadzić oficjalną obsługę instrumentów-kontrolerów. Mimo że gracze PC mogą wykorzystać specjalne adaptery do podłączenia gitary, która przed laty służyła do bicia rekordów w Rock Band czy Guitar Hero, to posiadacze konsol muszą zadowolić się klasycznym padem bądź klawiaturą.

Naszym celem jest zapewnienie obsługi jak największej liczby starszych urządzeń peryferyjnych. Nie zamierzamy wprowadzić na rynek nowych instrumentów-kontrolerów, ale nie zdziwię się, jeżeli firmy trzecie zaoferują swoje. W końcu po raz pierwszy od 10 lat będą miały powód dla rozpoczęcia produkcji.

Alex Rigopolous

W 2024 roku omawiany tryb zyska oficjalne wsparcie Unreal Editor dla Fortnite (UEFN). Narzędzia pozwolą modyfikować kluczowe elementy rozgrywki, co według Alexa Rigopolousa ma zachęcić społeczność do stworzenia jeszcze lepszej gry. Nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby przekształcić Fortnite Festival w muzyczną strzelankę bądź bijatykę.

Źródło: Game Informer

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.