Fortnite popularny jak nigdy! Epic Games chwali się rekordowymi statystykami

Fortnite OG

Dzięki ostatniej aktualizacji Fortnite znów zaczął przyciągać do siebie miliony graczy. Okazuje się, że decyzja o przywrócenie klasycznej mapy była tzw. strzałem w dziesiątkę. Ponad sześć lat po premierze wspomniane battle royale ponownie bije rekordy popularności, a świetnymi statystykami produkcji postanowiła pochwalić się firma Epic Games.

Fortnite z nowym rekordem popularności. Powrót do przeszłości okazał się strzałem w dziesiątkę

We wpisie opublikowanym na portalu społecznościowym X (wcześniej Twitter) poinformowano, że miniona sobota – 4 listopada 2023 roku – była „największym dniem” w historii Fortnite. Epic Games ujawniło, że wspomnianą produkcję uruchomiło wówczas aż 44,7 miliona graczy. Według danych zgromadzonych przez serwis Fortnite.gg w szczytowym momencie w popularne battle royalo grało jednocześnie ponad 6,1 miliona użytkowników.

Epic Games poinformowało również, że w ostatnią sobotę gracze spędzili na rozgrywce w Fortnite łącznie 102 miliony godzin. Jak wspomnieliśmy wyżej, popularne battle royale cieszy się rekordowym zainteresowaniem, ponieważ nowy sezon – zatytułowany „Klasyka” – przywrócił do gry klasyczną mapę oraz sporo dawnych przedmiotów. Zgodnie z zapowiedziami oryginalna wyspa dostępna będzie w grze przez miesiąc.

Zobacz też: Najlepsze telewizory 75 cali

Na koniec przypomnijmy, że Fortnite dostępny jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S i Nintendo Switch, a także na urządzeniach mobilnych z systemem iOS i Android. Popularne battle royale dystrybuowane jest w modelu free-to-play.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.