Do Forzy Horizon 5 wjechała kolejna aktualizacja! Patch zabierze nas w dzicz nowymi terenówkami

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5 to niezwykle popularna gra wyścigowa, gdyż jak mogliśmy się ostatnio dowiedzieć, oficjalna liczba graczy przekroczyła 30 milionów osób na całym świecie. Nie może więc dziwić fakt, że twórcy chcą stale ulepszać swoje dzieło i tym razem wleciała kolejna, majowa aktualizacja. Patch poprawia m.in. wydajność, ale także dodaje całą masę nowości.

Playground Games prezentuje listę zmian w aktualizacji z 23 maja do Forza Horizon 5

Zmiany w aktualizacji do Forza Horizon 5

Deweloperzy z Playground Games udostępnili wczoraj kolejnego patcha na Xboxa One, Xboxy Series X|S oraz PC – i co ciekawe, każda z wymienionych platform posiada swój własny numer aktualizacji. Jedną z ważniejszych nowości w najnowszym uaktualnieniu Forzy Horizon 5 jest poprawka trybu fotograficznego, która dodaje opcję zmiany pory dnia, pogody oraz pochylenie kół. Co więcej, możliwe jest wykonanie zdjęcia w trybie portretowym z postacią poza samochodem, której można wybrać emocję (mimikę twarzy).

Ponadto nowa aktualizacja dodaje wsparcie dla serii „Explore the Horizon”, która będzie dostępna od 25 maja do 22 czerwca. Zawiera ona m.in. wyzwania Pathfinder, czyli przecieranie szlaków, w których premiowana będzie spostrzegawczość i precyzja jazdy, a nie szybkość. Dodatkowo otrzymaliśmy modyfikacje bagażników do 16 pickupów.

Aktualizacja z 23 maja dodaje do Forzy Horizon 5 także aż 6 nowych samochodów do odblokowania:

  • 1972 Chevrolet K-10 Custom
  • 1986 Ford F-150 XLT Lariat
  • 2019 DeBerti Ford Super Duty F-250 Lariat „Transformer”
  • 2022 GMC Hummer EV Pickup
  • 2022 CUPRA Formentor
  • 2022 CUPRA Tavascan

Niewątpliwie jednak najważniejszymi zmianami wprowadzonymi przez deweloperów z Playground Games w aktualizacji z 23 maja są takie aspekty jak poprawa czasu uruchamiania gry czy ogólne ulepszenie stabilności oraz płynności rozgrywki. Dodatkowo usunięty został błąd z pogodą w trybie multiplayer, który powodował, że warunki atmosferyczne nie były spójne dla wszystkich graczy.

Jak możemy przeczytać w notatce do majowej aktualizacji od deweloperów:

„Jedną z najważniejszych rzeczy w konkurencyjnych działaniach jest uczciwość. Forza Horizon ma wyjątkowo wysoki pułap umiejętności, co oznacza, że kompetencje gracza i interakcja z grą są tym, co ostatecznie decyduje o sukcesie lub porażce, a nie zdarzenia losowe. Aby tak się stało warunki rywalizacji muszą być jak najbardziej równe, ale także muszą pozwalać na decyzje taktyczne, jak np. tuning, czy wybór auta i pozostawiać miejsce na umiejętności gracza radzenia sobie np. z zakrętami.”

Playground Games

Zobacz też: Gry podobne do LoL-a

Wspomniana aktualizacja jest już dostępna od wczoraj dla Xboxów Series X|S, Xboxa One oraz PC. Pełną listę zmian można zobaczyć na oficjalnej stronie Forzy.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.