Forza Horizon 5 osiągnęła kolejny ważny kamień milowy. Gra z Xbox Game Pass przyciągnęła miliony osób

Forza Horizon 5

Entuzjaści sportów motorowych ostatnimi czasy zdecydowanie nie mają zbyt wielu powodów do narzekań. Dość powiedzieć, że ostatni byliśmy świadkami premier takich pozycji jak The Crew Motorfest czy Forzy Motorsport, a więc pozycji cieszących się ogromnym zainteresowaniem. Okazuje się, że nawet to nie wpłynęło na popularność jednej z bardziej intrygujących gier wydanych w 2021 roku, a więc Forzy Horizon 5.

Forza Horizon 5 przyciągnęła do siebie ponad 30 milionów graczy

Jakiś czas temu deweloperzy z Playground Games postanowili dodać do Forzy Horizon 5 licznik, który przedstawiał, ile osób w ogóle uruchomiło tę grę od premiery. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że od 2021 roku na wirtualnych torach i bezdrożach pojawiło się już ponad 34 miliony graczy z całego świata.

Rezultat ten jest naprawdę imponujący i gdyby posłużyć się tu porównaniami, to mowa o liczbie bardzo zbliżonej do całej populacji Polski (wg. najnowszych danych liczba ludności w naszym kraju to 37,6 mln ludzi). Jednocześnie Forza Horizon 5 nadal przyciąga nowych graczy, a to oznacza, że statystyki te mogą się jeszcze diametralnie zmienić w najbliższym czasie.

Przeczytaj też: Ranking telewizorów 50 cali

Nie da się ukryć, że w głównej mierze zasługą takiego sukcesu jest model dystrybucyjny oparty o Xbox Game Pass. Obecność w bibliotece Microsoftu z całą pewnością jest jednym z powodu tak wielkiego zainteresowania graczy, którzy nie są przesadnie skorzy do zakupu gier. Nie jest to jednak jedyna przyczyna; w końcu Forza Horizon 5 to świetna gra, która potrafi wciągnąć i dać sporo frajdy nawet podczas okazjonalnych wyścigów.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.