Forza Horizon 6 już powstaje! Studio poszukuje projektanta poziomów

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5 zadebiutowała 9 listopada ubiegłego roku i niemal od razu stała się hitem. Mimo że studio Playground Games wciąż rozwija i nadal będzie rozwijać swoją produkcję przez wiele lat, to prace nad Forzą Horizon 6 najwyraźniej już się rozpoczęły. Wskazuje na to najnowsze ogłoszenie o prace opublikowane przez firmę.

REKLAMA

Forza Horizon 6 w bardzo wczesnym etapie produkcji

Forza Horizon 5
Forza Horizon 5

Playground Games pracuje już na Forzą Horizon 6. W piątek studio wrzuciło ogłoszenie o pracę dla projektanta poziomów, który „dołączy do zespołu Forza Horizon przy pracy nad kolejną grą AAA”. Ostatnia część tego zdania wyraźnie wskazuje, że nowy pracownik nie będzie czuwał nad którąś z już wydanych lub zapowiedzianych gier — Forza Motorsport 8 również jest w produkcji, ale studio zaznaczyło, że szuka level designera do zespołu Forza Horizon, a nie Forza Motorsport.

Przeczytaj też: Najlepsze monitory do Xbox Series X|S

W ogłoszeniu czytamy:

„Będziesz częścią zespołu projektantów poziomów w naszym kolejnym tytule AAA, odpowiedzialnym za tworzenie fajnych, grywalnych doświadczeń z rozgrywki. Podczas preprodukcji będziesz ściśle współpracować z twórcami środowiska, aby tworzyć środowiska whitebox, które przedstawiają podstawowe koncepcje rozgrywki.”

Przeczytaj też: Darmowe gry na PC

Mimo że Playground Games już pracuje przy Forzie Horizon 6, to nie powinniśmy się spodziewać rychłej premiery. Jeżeli gra zadebiutuje w ciągu najbliższych 5-6 lat, to będzie dobrze. Pamiętajmy, że następna w kolejce jest Forza Motorsport 8 — FH6 ukaże się dopiero po niej.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!