Forza Motorsport na analizie graficznej. Stabilny framerate i imponujący ray tracing

Forza Motorsport

Do premiery Forzy Motorsport pozostaje już niewiele czasu, a ostatnio informowaliśmy, że gra osiągnęła wreszcie złoty status produkcji. Jednocześnie wszyscy zainteresowani mogą już wstępnie pobierać tę pozycję, która zajmuje więcej miejsca na dysku niż Starfield. Teraz zaś pojawiły się pierwsze analizy techniczne, które pokazują, że deweloperzy dowieźli świetnie wyglądającą grę.

Forza Motorsport zdaje się pozycją idealną dla graficznych purystów

Forza Motorsport — analiza techniczna Digital Foundry

Przygotowana przez Digital Foundry analiza Forzy Motorsport pokazuje, że produkcja w — porównaniu do poprzedniej odsłony tego cyklu — prezentuje się znacznie lepiej i to przede wszystkim w zakresie oświetlenia. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego, w końcu mowa o produkcji, która wspiera Ray Tracing.

Deweloperzy zadbali także o wysoki poziom detali nie tylko samych maszyn i torów, ale także takich elementów jak drzewa czy nieba. Sporym zmianom uległ także postprocessing, który dodaje całej produkcji znacznie większego realizmu niż poprzednia odsłona.

Najważniejszą kwestią dla wielu osób będzie z całą pewnością kwestia wydajności. Tutaj nie ma zaskoczenia, ale to akurat dobrze, bo gra utrzymuje stabilne 60 FPS-ów. Nawet w przypadku śledzenia promieni produkcja nie gubi klatek i działa naprawdę płynnie.

forza motorsport
Forza Motorsport

Osoby, które stawiają jakoś nad wydajność, mogą liczyć na rozdzielczość sięgającą 4K i i 30 FPS-ów. Oczywiście w trybie tym gracze mogą liczyć na dodatkowe ulepszenia graficzne, które sprawiają, że Forza Motorsport wygląda jeszcze bardziej imponująco.

Nie oznacza to jednak, że najnowsza Forza jest pozbawiona wad. Digital Foundry wskazuje, że w przypadku niektórych warunków atmosferycznych gra zdaje się „gubić” kontrast. Nie zawsze dobrze sprawuje się system wczytywania detali i np. niektóre zbliżenia na widownie przedstawiają słabiej oteksturowane modele aniżeli widownie. Nie da się wykluczyć, że deweloperzy do premiery rozwiążą ten problem.

Przeczytaj też: Telefon do 800 zł

Jak więc widać Forza Motorspor powinna zachwycić graficznych purystów, którzy chcą cieszyć się zarówno wysokiej jakości grafiką, jak i wydajnością. Na koniec przypominamy, że najnowsza produkcja Turn 10 zadebiutuje już 10 października 2023 roku na PC i Xbox Series X|S. Zamierzacie dać szansę nowej Forzy? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.