Nowy gameplay z Forza Motorsport ujawnia niezwykłą technologię. Umożliwi zabawę niewidomym

Forza Motorsport

Jesteśmy już na ostatniej prostej do premiery Forza Motorsport – tytułu, na który oczekuje sporo fanów gier wyścigowych. Wiemy już, że produkcja wprowadzi do branży kilka nowych, ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest asysta jazdy dla osób niewidomych, której działanie właśnie zaprezentowano na nowym gameplayu.

Nowy gameplay z Forza Motorsport. Gra zaoferuje niewidomym funkcje asysty jazdy

Gameplay z Forza Motorsport

Xbox opublikował dziś nowy film odsłaniający fragmenty rozgrywki z Forza Motorsport. To nie ujęcia z gry były jednak kluczowe we właśnie zaprezentowanym materiale.

Gameplay ukazuje bowiem, jak w akcji działają funkcje asysty dla osób niewidomych. Jej konkretny opis został szerzej zawarty na oficjalnym blogu wydawcy.

Asystent jazdy dla niewidomych działa poprzez dostarczanie zestawu dodatkowych wskazówek dźwiękowych zaprojektowanych tak, aby pomóc graczom słabo widzącym/niewidomym w nawigacji na torach Forza Motorsport.

Asysta zapewnia również graczom dźwiękowe informacje o ich pozycji i orientacji na torze, podejściu do zakrętów i ich pokonywaniu, a także informacje o samochodzie, takie jak: ile trzeba zwolnić, kiedy zmienić bieg (jeśli gra się z manualną skrzynią biegów) i inne.

Opis funkcji asysty jazdy w Forza Motorsport

Zadbanie o niewidomych fanów serii przez deweloperów z Turn 10 Studios z pewnością zasługuje na oklaski. Tym bardziej że niestety rozbudowane opcje dostępności w grach wciąż nie są regułą.

Zobacz też: Najlepsze gry turowe

Forza Motorsport trafi do sprzedaży jeszcze w 2023 roku. Tytuł ten ukaże się wyłącznie na PC i Xboxach Series X|S.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.