Forza Motorsport „najpiękniejszą i najbardziej fotorealistyczną” grą w historii? Twórcy są pewni swego

Forza Motorsport

Wczoraj na konferencji Xbox Developer_Direct poznaliśmy szereg nowych szczegółów na temat nowej Forzy Motorsport. To jednak nie wszystko, co twórcy gry dla nas przygotowali. Zaktualizowano też bowiem stronę pomocy produkcji, gdzie nazwano oprawę wizualną tytułu „najpiękniejszą i najbardziej fotorealistyczną”.

Forza Motorsport będzie najładniejszą grą w historii?

Fragment poświęcony Forzie Motorsport na Xbox Developer Direct

Jak wiemy, Forza Motorsport ma zadebiutować jeszcze w 2023 roku. Nie znamy dokładnej daty premiery, ale mimo to jesteśmy już zaznajomieni z masą konkretów na temat tej gry. Jednym z najważniejszych z nich jest wykorzystanie przez produkcję ray-tracingu, co według twórców przyczyni się do stworzenia „najpiękniejszej i najbardziej fotorealistycznej oprawy wizualnej”.

Gracze Forzy Motorsport mogą oczekiwać najpiękniejszej i najbardziej fotorealistycznej oprawy wizualnej, jaką kiedykolwiek widzieli w grze, zoptymalizowanej tak, by w pełni wykorzystać moc konsol Xbox serii X|S i sprzętu PC.

Turn 10 Studios, strona pomocy Forzy Motorsport

Zobacz też: Karta graficzna do 1000 zł – jaką kupić?

Oglądając przygotowane dotąd dla nas materiały z Forzy Motorsport ciężko się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że gra wygląda obłędnie. I to nawet pomimo tego, że gatunek produkcji samochodowych na ogół często „wyprzedza” technologicznie pozostałe gatunki.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2253 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.