Forza Motorsport w szczegółach! Ponad 500 samochodów i „generacyjny skok naprzód”

Forza Motorsport

Zgodnie z zapowiedzią dziś o 21:00 wystartowało wydarzenie Xbox Developer_Direct. Podczas jego trwania zobaczyliśmy obszerną prezentację Forzy Motorsport, a także poznaliśmy nowe szczegóły na temat nadchodzącej produkcji Turn 10 Studios. Jest na co czekać!

Forza Motorsport – prezentacja gry ze szczegółami. Zapowiada się najbardziej rozbudowana odsłona serii

Fragment poświęcony Forzie Motorsport na Xbox Developer Direct

Od pierwszej prezentacji w czerwcu 2022 roku Forza Motorsport zachwyca wizualnie, jak i gameplayowo. Dzisiaj deweloperzy z Turn 10 Studios dorzucili do przysłowiowego pieca, opowiadając o swojej nadchodzącej produkcji. Na samym początku warto wspomnieć, że w grze na start będzie dostępnych ponad 500 pojazdów, a wyścigi mają być „brutalne”. Z kolei modyfikacji do samochodów na premierę będzie ponad 800.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

System fizyki w Forzie Motorsport został dopieszczony w każdym calu względem poprzednich odsłon serii. Materiały i shadery zbudowano od podstaw, dzięki czemu oprawa graficzna wskoczyła na zupełnie nowy poziom i według twórców ma zapewnić „generacyjny skok naprzód”. Jak zapewniają deweloperzy, wszystko dzięki mocy konsol nowej generacji – Xboxów Series X|S. Możemy się spodziewać „nawet 10 razy bardziej szczegółowej oprawy graficznej niż w poprzednich grach z serii”.

Co więcej, dźwięk w grze ma wprawiać w osłupienie – na tym aspekcie również położono ogromny nacisk. W Forzie Motorsport będzie dostępnych ponad 20 torów, w tym 5 zupełnie nowych lokalizacji (m.in. Kyalami w RPA). Oczywiście powrócą też trasy znane z poprzednich odsłon, które pokochali fani serii.

Forza Motorsport zapewni również nowe tryby rozgrywki, m.in. taki poświęcony budowaniu samochodów. Nowa odsłona popularnych gier wyścigowych dostanie też proceduralnie generowany system pogody i dnia, a warunki pogodowe będą wpływać na to, jak się jeździ.

Przeczytaj też: Karta graficzna do 1000 zł – najlepsze modele

Niestety dokładna data premiery Forzy Motorosport wciąż pozostaje tajemnicą – wiemy tylko, że gra zadebiutuje jeszcze w 2023 roku na PC oraz konsolach Xbox Series X|S. W dniu swojego debiutu produkcja trafi też do biblioteki Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.