Forza Motorsport pojawi się dopiero za kilka miesięcy? Xbox może szykować mocną drugą połowę roku

Forza Motorsport

Od dawna wiadomo, że Forza Motorsport jest jedną z najbardziej wyczekiwanych tegorocznych premier Xboxa. Wcześniej Microsoft dawał nam nieśmiało do zrozumienia, że grę być może dostaniemy w swoje ręce już tego lata. Najnowsze doniesienia sugerują jednak, że przyjdzie nam na nią poczekać odrobinę dłużej.

Forza Motorsport z premierą pod koniec 2023 roku?

MrMattyPlays pochwalił się podczas ostatniego odcinka podcastu Defining Duke nowymi informacjami dotyczącymi Forza Motorsport. Udało mu się mianowicie ustalić, że gra finalnie zadebiutuje na rynku dopiero w październiku 2023 roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oznaczałoby to nieco późniejszy termin w stosunku do tego, czego spodziewała się większość graczy. Biorąc jednak pod uwagę wrześniową premierę innego potencjalnego hitu od Xboxa – Starfield – wszystko układa się w bardziej logiczną całość. „Zieloni” mogli wszystko rozplanować tak, aby druga połowa roku rozpoczęła i zakończyła się dla nich z przytupem.

Komentujący powyższy tweet przypomnieli bowiem o jeszcze innych asach, które w rękawie trzyma Microsoft. Są nimi opóźniony z wiadomych względów S.T.A.L.K.E.R 2, Hellblade 2 oraz Avowed. Nie wolno też zapominać o wydających się być nieco dalej Gearsach 6 i nowym Fable.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do League of Legends

Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że Xbox będzie chciał wydać część ze swoich sztandarowych gier na ten rok w jego drugiej połowie. O takim scenariuszu dowiemy się najpewniej już 11 czerwca podczas imprezy Xbox Games Showcase.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2247 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.