Forza Motorsport z zaskakującą statystyką! Strasznie niskie zainteresowanie trybem multiplayer

forza motorsport

Zgodnie z zapowiedziami Forza Motorsport ma otrzymać wkrótce nowy tor. Tymczasem jeden z branżowych serwisów zwrócił uwagę na zaskakującą statystykę dotyczącą najnowszej produkcji Turn 10 Studios. Okazuje się bowiem, że tryb multiplayer nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem zarówno wśród graczy PC, jak i użytkowników konsol Xbox.

Gracze Forza Motorsport dużo częściej ścigają się solo. Tryb sieciowy nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem

Forza Motorsport – zwiastun premierowy

Redakcja TrueAchievements zauważyła, że blisko 90% graczy Forza Motorsport na Xbox Series X|S nie spróbowało swoich sił w rozgrywkach multiplayer. Serwis informuje, że zaledwie 10,94% użytkowników konsol Microsoftu zdobyło osiągnięcie „W pierwszej lidze”. Wspomniany achievement przyznawany jest za ukończenie pierwszego wydarzenia w wyróżnionym trybie sieciowym.

Nieco lepiej sytuacja prezentuje się na Steam, gdzie osiągnięcie „W pierwszej lidze” zdobyło 27,8% graczy Forza Motorsport. Trzeba jednak przyznać, że również na platformie Valve statystyka ta nie wygląda imponująco. Niewykluczone, że spora część użytkowników chce dokładnie poznać poszczególne trasy i nabyć nieco wprawy przed rozpoczęciem swojej przygody z trybem sieciowym.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Uncharted

Na koniec przypomnijmy, że gra Forza Motorsport dostępną jest wyłącznie na komputerach osobistych i konsolach Xbox Series X|S. Najnowsza odsłona popularnej serii gier wyścigowych znajduje się również w bibliotece Xbox Game Pass. Graliście już w najnowszą produkcję Turn 10 Studios? Spróbowaliście swoich sił w trybie sieciowym? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.