PS5 dominuje Xboxa na kluczowym europejskim rynku! Starfield nie pomógł nic a nic

PlayStation 5 Xbox Series X

Wielu zakładało, że Starfield stanie się system sellerem Xboxa. Wygląda jednak na to, że Francuzi nic sobie z tego nie robią. Na tamtejszym rynku PS5 zachowuje nad swoim głównym konkurentem potężną przewagę.

Sprzedaż konsol we Francji – PS5 z niemal 90% udziałów na rynku

PlayStation 5
PS5

Czy Starfield przyczynił się walnie do zwiększenia sprzedaży Xboxów Series X|S? Przygotowane przez Ludostrie i przełożone na angielski przez Push Square dane z Francji wskazują, że niekoniecznie.

Ze statystyk możemy dowiedzieć się, że PS5 jest już blisko przejęcia 90% francuskiego rynku konsol do gier. I tutaj jedna uwaga – przedstawione liczby nie uwzględniają Nintendo Switch, które cieszy się na naszym kontynencie sporą popularnością. Pomimo tego i tak dobrze obrazują przewagę, jaką w Europie wywalczyło sobie Sony.

Co ciekawsze, popyt na PS5 we Francji stale się zwiększa. Inaczej wygląda to w przypadku Xboxa, gdzie we wrześniu 2023 – okresie debiutu Starfield – sprzedaż konsol „Giganta z Redmond” spadła w porównaniu z tym samym miesiącem w ubiegłym roku.

Dla wielu taka sytuacja może być zaskoczeniem. Jednak już jakiś czas temu Phil Spencer mówił, że epoka system sellerów należy do historii i nie zakłada, aby ostatni hit Bethesdy przyczynił się walnie do polepszenia danych sprzedażowych Xboxa.

Zobacz też: Monitor gamingowy do 600 zł

Co gorsze dla „Zielonych”, Sony szykuje się do wydania PS5 Slim. Tymczasem Xbox raczej nie planuje podobnego kroku, więc możemy spodziewać się, że różnica pomiędzy PS5 a XSX|S będzie jeszcze bardziej widoczna.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.