Frogwares stworzy nowy horror z otwartym światem. W grze widoczne będzie piętno odciśnięte przez wojnę

Sherlock Holmes The Awakened

Studio Frogwares przygotowuje się do nadchodzącej premiery Sherlock Holmes The Awakened, czyli produkcji, która trafi do rąk graczy już za około dwa tygodnie. Deweloperzy jednak nie zamierzają się zatrzymywać i już teraz pracują nad zupełnie nowym projektem. Na razie nie wiadomo zbyt wiele, jednak twórcy zapewniają, że będzie mrocznie.

Frogwares tworząc nowy projekt chce wykorzystać swoje doświadczenia z wojny na Ukrainie

Frogwares
Frogwares

W ostatnich wywiadach twórcy ze studia Frogwares zaczęli opowiadać o swoim najnowszym projekcie, nad którym rozpoczęli pracę. W założeniach ma to być horror z otwartym światem, który będzie „bardziej niepokojący i mroczny” niż jakikolwiek wcześniejszy tytuł wydany przez to studio.

Powodem wybrania właśnie „mroczniejszych tonów” jako głównego motywu nowej gry, jest przede wszystkim trwająca od ponad roku wojna na Ukrainie.

Podejdziemy do projektu ze znacznie ciemniejszego miejsca i sposobu myślenia, ponieważ nasze doświadczenia i wiedza były pod silnym wpływem aktywnego zagrożenia wojną i unicestwieniem. Można śmiało powiedzieć, że te emocje zostaną jeszcze bardziej przeniesione na historie naszych przyszłych gier.

Sergey Oganesyan — szef działu wydawniczego w Frogwares

Przeczytaj też: Tani PS Plus

Niestety na ten moment są to jedyne informacje, jakie deweloperzy z Frogwares przekazali, lecz pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości usłyszymy więcej informacji na temat tego projektu. Oczekiwanie to zapewne umili wspomniany Sherlock Holmes The Awakened, który zadebiutuje już 11 kwietnia 2023 roku na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.