FTC pozwało Microsoft za Activision Blizzard, żeby wyprzedzić działania Unii? Nietypowy ruch komisji

activision blizzard microsoft

Jak donoszą źródła Bloomberga, pozew FTC w kwestii Microsoftu i przejęcia Activision Blizzard miał jeszcze jeden cel. Było nim mianowicie wyprzedzenie działań Unii Europejskiej i wpłynięcie na jej decyzję dotyczącą transakcji. W ten sposób Federalna Komisja Handlu ma liczyć, że odwiedzie europejskich regulatorów od udzielenia zielonego światła umowie.

Federalna Komisja Handlu pozwała Microsoft, żeby nakłonić UE do niewydania zgody na przejęcie Activision Blizzard?

Zwiastun Call of Duty: Modern Warfare II

Według Bloomberga amerykańska Federalna Komisja Handlu pozwała Microsoft, aby wyprzedzić działania swoich europejskich odpowiedników. W ten sposób FTC ma wywierać nacisk na regulatorów z Unii Europejskiej, aby ci nie wydali zgody na przejęcie Activision Blizzard przez „Zielonych”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zgodnie z treścią raportu agencji prasowej, amerykańska komisja zdecydowała się na ten krok chwilę po rozmowach z regulatorami antymonopolowymi Unii. Ci w obustronnych konsultacjach podobno stwierdzili, że planują rozpocząć rozmowy z Microsoftem na temat ugody. Właśnie tego samego dnia, tj. 8 grudnia, FTC zdecydowało się na złożenie pozwu.

Federalna Komisja Handlu argumentowała swój pozew nieuczciwą przewagą na rynku, jaką zdobyłby Microsoft po przejęciu Activision Blizzard, mającego w swoim portfolio m.in. Call of Duty.

Zobacz też: Co to jest AMD FSR?

Sam Microsoft dwoi się i troi, aby załatwić sprawę zakupu Activision Blizzard jak najszybciej. Ostatnio zdecydował się np. na wspólną reklamę z amerykańskimi związkami zawodowymi.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2267 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.