Microsoft może uzyskać zgodę na przejęcie Activision Blizzard w USA! Sprawa podzieliła członków FTC

Microsoft Activision Blizzard

Po burzliwej walce Microsoftu o przejęcie Activision Blizzard pojawiają się kolejne dobre informacje dla giganta z Redmond. Na początku zeszłego tygodnia okazało się, że Serbia jest trzecim krajem, który zatwierdził transakcję, a dzisiaj źródła potwierdzają, że umowa doprowadziła do rozłamu w amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu. Niewykluczone, że umowa zostanie zatwierdzona w USA.

Połowa członków Federalnej Komisji Handlu stoi po stronie Microsoftu w sprawie przejęcia Activision Blizzard

Microsoft Xbox + Activision Blizzard
Microsoft i Activision Blizzard

Niedawno została opublikowana informacja o planowanym pozwie antymonopolowym ze strony Federalnej Komisji Handlu w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Ostatecznie temat nie jest tak prosty, a członkowie komisji nie są jednomyślni w tej sprawie i możliwe, że pozytywnie przyjmą umowę. 

Jak podaje New York Post, Christine S. Wilson wraz z jeszcze jednym członkiem komisji przychylają się ku zatwierdzeniu transakcji między Microsoftem a Activision Blizzard. Tymczasem przeciwna jest przede wszystkim Lina Khan, przewodnicząca agencji rządowej.

Obecnie Federalna Komisja Handlu w USA składa się z łącznie 4 członków, z czego dwójka jest za zatwierdzeniem transakcji opiewające na 69 miliardów dolarów, kiedy Khan i jeszcze jedna osoba chcą zablokować przejęcie. NYP wskazuje jednak, że przewodnicząca FTC raczej nie będzie zbyt skora do obstawiania przy swoim, jeżeli komisja będzie niejednomyślna, a Microsoft podejmie odpowiednie kroki, by rozwiać dotychczasowe obawy dotyczące monopolizacji rynku growego. Naraziłaby tym swój autorytet, dlatego wielu specjalistów od tematu uznaje, że w takim scenariuszu przepuści umowę między growymi gigantami.

Zobacz też: Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do Xbox One

Tak się składa, że gigant z Redmond już wcześniej podjął takie działania — zaproponował Sony umowę o pozostawieniu Call of Duty na PlayStation i przystąpił do negocjacji z przedstawicielami japońskiej korporacji. Niezależnie od przypuszczeń FTC może jeszcze zastosować pozew i zablokować transakcję, jednak ostateczną decyzję poznamy prawdopodobnie na początku stycznia. Trzeba pamiętać, że Activision Blizzard już wyraziło gotowość do walki w sądzie o dołączenie do Microsoftu

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z