FTC oficjalnie chce nie dopuścić do zakupu Activision Blizzard przez Microsoft. Urzędnicy złożyli już wniosek

Ostatnimi czasy temat przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft nieco przycichł, a producent Xboxów miał też powody do zadowolenia, bo transakcja została ostatecznie zaakceptowana przez jeden z trzech najważniejszych rynków, czyli Unię Europejską. Pomimo tego sprawa nadal jest rozwojowa, bo na pozytywne zamknięcie tego zakupu nie zgadza się brytyjskie CMA oraz amerykańskie FTC. Ten drugi urząd — w obliczu ostatnich deklaracji Microsoftu, który nie zamierza czekać na zgody spornych organów — postanowił podjąć bardziej radykalne kroki i uniemożliwić gigantowi z Redmond wykup Activision Blizzard.

FTC chce ograniczyć działania Microsoftu w kwestii przejęcia Activision Blizzard

Activision Blizzard siedziba
Activision Blizzard siedziba

Według najnowszych doniesień serwisu The Verge FTC coraz mocniej obawia, że Microsoft zdecyduje się na sfinalizowanie transakcji przejęcia Activision Blizzard bez zgody organów z Wielkiej Brytani i USA. W związku z tym urzędnicy mają wnosić o tymczasowy zakaz podejmowania jakichkolwiek kroków w tej sprawie przez producenta Xboxów.

Zarówno tymczasowy środek zapobiegawczy, jak i wstępny nakaz są niezbędne, ponieważ Microsoft i Activision oświadczyły, że mogą sfinalizować proponowane przejęcie w dowolnym momencie.

Fragment skargi złożonej przez FTC

Jeśli sędzia przychyli się do prośby amerykanów, to sytuacja Microsoftu stanie wyjątkowo nieciekawa. Wtedy to producent Xboxów nie będzie w stanie dążyć do pozytywnego domknięcia zakupu, a taki stan rzeczy byłby niezwykle pożądany przez FTC i CMA, które mogłyby w spokoju szykować się do zbliżającej się batalii sądowej.

Wbrew temu, czego się można było spodziewać, to włodarze Activision Blizzard i Microsoftu są dobrej myśli, a wręcz twierdzą, że takie działania mogą przyśpieszyć cały proces. Bobby Kotick i Brad Smith w kilka godzin temu wypuścili w eter bardzo zbliżone komunikaty. Mówią w nich, że dzięki temu całemu zajściu sprawa może zostać rozpatrzona jeszcze szybciej, a przede wszystkim — na korzyść obu korporacji.

Przeczytaj też: Kody do Wiedźmin 3

Kup Xbox Series X

Nie wiadomo, czy sędzia do które wpłynął wniosek FTC ustosunkuje się do tego pozytywnie, jednak informacje w tej sprawie powinny pojawić się w przestrzeni publicznej już niedługo. W końcu decyzja musi zapaść na długo przed 2 sierpnia, wtedy to Microsoft będzie udowadniał swoich racji na specjalnym przesłuchaniu dowodowym przeprowadzonym przez FTC.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.