Kiedy Microsoft zawalczy o przejęcie Activision Blizzard? Poznaliśmy daty rozpraw z CMA i FTC

Microsoft Activision Blizzard

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft to nadal całkiem otwarty temat, mimo że wiele znaków na niebie i ziemi wskazuje, że pozytywny dla obu firm rezultat jest już coraz bliżej. Wczoraj informowaliśmy, że pozytywną decyzję w tej sprawie ogłosiła Korea Południowa. Teraz zaś pojawiły się informacje na temat terminów rozpraw sądowych, w których obie korporacje zawalczą o ten zakup z amerykańskim FTC oraz brytyjskim CMA.

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft może zostać sfinalizowane jeszcze w sierpniu

Microsoft
Siedziba Microsoftu

Zgodnie z opublikowanymi wczoraj informacjami Microsoft złożył wczoraj w brytyjskim Trybunale Apelacyjnym ds. konkurencji argumentację, w której podkreśla, że wydana przez CMA kwietniowa decyzja blokująca przejęcie jest niewłaściwa. Prawnicy giganta z Redmond zaznaczyli, że urzędnicy popełnili „fundamentalne błędy” w ocenie rynku związanego z graniem w chmurze.

Amerykanie wykazali bowiem, że organ nie rozpatrywał w ogóle opcji przełączania się między streamingiem gier a uruchamianiem ich natywnie na swoich urządzeniach.

Activision Blizzard
Activision Blizzard

Jednocześnie można stwierdzić, że producent Xboxów odniósł coś na wzór „pierwszego zwycięstwa”, bo przedstawiciele CMA chcieli, aby rozprawa odbyła się dopiero na jesieni 2023 roku, argumentując to chęcią lepszego przygotowania się do konfrontacji. Sędzia prowadzący sprawę jednak pozostał niewzruszony na te prośby i ustalił daty przesłuchań na 24 oraz 31 lipca.

Przeczytaj też: Gry z Mario na Nintendo Switch

Prawnicy Microsoftu nie mogą więc mówić o spokojnych wakacjach, bo zaraz po zakończeniu przesłuchań w Wielkiej Brytanii, a dokładniej na 2 sierpnia zaplanowane zostało przesłuchanie dowodowe w amerykańskim FTC. Oznacza to, że ostateczne decyzje związane z zakupem Activision Blizzard powinny pojawić się jeszcze w sierpniu.

Kup Xbox Series X

Jest to stosunkowo nieduże opóźnienie względem pierwotnych planów, które zakładały, że wszystkie formalności uda się domknąć obu firmom jeszcze w czerwcu 2023 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.