FTC znowu uderza w przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Tym razem poszło o zwolnienia

FTC Microsoft Activision Blizzard

W tym tygodniu Microsoft nie ma najlepszej passy, a kolejne doniesienia, które trafiają do mediów, stawiają producenta Xboxów w jeszcze gorszym świetle. Tylko dziś z samego rana pojawiły się wieści, że całkiem dotkliwe zwolnienia dotknęły studio Toys For Bob odpowiedzialne za gry z serii Crash Bandicoot i Spyro, a jakiś czas temu korporacja ogłosiła plany zredukowania etatów dla 1900 pracowników. Kwestia redukcji etatów zwróciła uwagę FTC, które wykorzystało okazję i złożyło do sądu apelacyjnego wniosek przeciwko zakupowi Activision Blizzard przez giganta z Redmond.

FTC nadal próbuje zaszkodzić przejęciu Activision Blizzard

W skanie dokumentu, który wystosowało FTC można przeczytać, iż organ uważa, że Microsoft nie dotrzymał składanych obietnic i zakupione Activision i Blizzard nie działają niezależnie. Tym samym gigant z Redmond miał wprowadzić w błąd sąd, organ regulacyjny oraz całą opinię publiczną.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie wiadomo, czy pismo złożone przez organ regulacyjny przyniesie jakiś skutek prawny lub sprowokuje sąd apelacyjny do podjęcia działań przeciwko producentowi Xboxów. Według prawnika biznesowego Richarda Hoega FTC nie ma podstaw do składania tego rodzaju skarg, a kwestia zwolnień nie ma wpływu na przepisy antymonopolowe.

Na ten moment nie jest jasne, czy FTC będzie podejmować kolejne działania, które mają na celu utrudnienie życia Microsoftowi. Pewne jest natomiast, że gigant z Redmond doczekał się kolejnego problemu, który będzie trzeba w najbliższym czasie wyjaśnić.

Źródło: Twitter/X: Tom Warren , Twitter/X: Richard Hoeg

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.