Gamescom Opening Night bez większych nowości. Pokaz otworzą znane marki

gamescom opening night live

Za pewnego rodzaju zwieńczenie sezonu wakacyjnego, a zarazem zapowiedzią nadchodzącego okresu gorących premier uznać można tegoroczny Gamescom. Wydarzenie to rozpocznie specjalny pokaz Gamescom Opening Night, podczas której zaprezentowane zostaną zwiastuny co najmniej kliku niezwykle popularnych gier. Okazuje się jednak, że osoby oczekujące na zapowiedzi zupełnie nowych pozycji tym razem będą musiały obejść się smakiem.

Gamescom Opening Night 2023 skupione będzie na zaprezentowanych wcześniej grach

Gamescom
Gamescom (fot: Koelnmesse)

Pokaz Gamescom Opening Night poprowadzi nie kto inny, jak Geoff Keighley, który na swoim koncie ma już co najmniej kilka tego rodzaju imprez. Podczas ostatniego wywiadu z redakcją VGC przyznał on jednak, że otwierające wydarzenie będzie poświęcone bardziej produkcjom, które zostały już ogłoszone i posłuży informowaniu graczy o postępach prac nad nimi. Oznacza to, że szanse na zaprezentowanie zupełnie nowych gier są relatywnie niskie.

To będzie ekscytujący pokaz z nowym spojrzeniem na wiele zapowiedzianych, nadchodzących gier, takich jak Alan Wake 2 i Black Myth Wukong. Tegoroczny ONL (Opening Night Live — przyp. red.) skupi się mniej na ogłaszaniu nowych projektów, a bardziej na informowaniu fanów o niektórych z największych gier, które mają zadebiutować w przyszłym roku.

Geoff Keighley

Niestety poza tym Keighley nie zdradził żadnych dodatkowych szczegółów ani tym bardziej sugestii, co do gier których możemy się spodziewać. Niemniej jednak wzmianka o Alanie Wake 2 z całą pewnością zadowoli wszystkich oczekujących akurat na tę pozycję.

Przeczytaj też: Router gamingowy — najlepsze modele

Na moment pisania tego newsa obecność na Gamescomie 2023 potwierdziły m.in. Microsoft i Bethesda, Valve, czy pojawiające się po kilku latach przerwy Nintendo. Dodatkowo osoby biorące udział w niemieckich targach mogą liczyć na możliwość ogrania wersji demo STALKER-a 2, co jawi się jako nie lada gratka. Na koniec przypominamy, że targi Gamescom 2023 rozpoczynają się w najbliższą środę 23 sierpnia i potrwają do niedzieli 27 września.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.