Gears 6 z zapowiedzią na Xbox Games Showcase 2024?! Powrót kultowej serii Microsoftu coraz bardziej prawdopodobny

Gears 6 Xbox Games Showcase 2024

Xboxy Series X|S są już na rynku od ponad trzech lat i trzeba uczciwie przyznać, że dotychczas na najnowszych konsolach Microsoftu nie pojawiło się zbyt wiele exclusivów. Wszystko wygląda jednak na to, że aktualnie trwają prace nad Gears 6. W kuluarach coraz częściej mówi się o kolejnej odsłonie kultowej strzelanki Microsoftu, a co najlepsze – jej zapowiedzi możemy się doczekać już na ogłoszonym wczoraj Xbox Games Showcase 2024.

Zapowiedź Gears 6 na Xbox Games Showcase 2024 jest bardzo prawdopodobna

gears 5 marcus fenix
Gears 5

Xbox Games Showcase 2024 zapowiada się niezwykle ekscytująco, ponieważ na wydarzeniu po raz pierwszy zostaną zaprezentowane także gry Activision Blizzard, które jak wiadomo – od jakiegoś czasu należy do Microsoftu. Jednak tym, co przykuwa największą uwagę wielu graczy, jest potencjalna zapowiedź Gears 6. O domniemanym pokazie kolejnej odsłony kultowej serii Microsoftu mówi wiele przecieków, ale ostatnio swoje „trzy grosze” dołożył Tom Warren.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Redaktor The Verge w swoim wczorajszym wpisie napisał, że „spodziewa się pokazu Gears 6 na Xbox Games Showcase 2024” (start 9 czerwca o 19:00 czasu polskiego) i mimo że nie jest on żadną wyrocznią, tak Warren słynie z tego, że nie rzuca słów na wiatr, dlatego możemy podejrzewać, iż mężczyzna ma jakieś zakulisowe informacje, którymi niekoniecznie może się podzielić z szeroką publiką.

Trzeba zaznaczyć, że sam Microsoft nie powiedział jeszcze ani słowa o Gears 6, ale wydarzenia z przeszłości pokazują, że kiedy w jednym czasie tylu informatorów mówi na temat jednej gry, to zwykle coś faktycznie jest na rzeczy. Po Xbox Games Showcase 2024 odbędzie się też „tajemniczy pokaz” i wielu graczy spekuluje, że właśnie na nim The Coalition pokaże wyczekiwany przez wielu projekt.

Gears 6 – gdy już się ukaże – z pewnością zadebiutuje jednocześnie na Xbox Series X|S, PC oraz w Xbox Game Pass. Posiadacze konsol PlayStation 5 będą musieli obejść się smakiem, choć niewykluczone, że kiedyś seria Gears pojawi się również na sprzętach Sony; wszak w ostatnim czasie Microsoft udostępnia coraz więcej gier w obozie konkurencji.

Źródło: The Verge

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.