Gears of War E-Day z nowymi szczegółami! Zapowiada się uczta nie tylko dla największych fanów marki

Gears of War E-Day

Dla wielu fanów marki Xbox jedną z najważniejszych zapowiedzi wczorajszego Xbox Games Showcase był bez wątpienia teaser Gears of War E-Day. Produkcja ta zaskoczyła wielu graczy i to nie tylko samą obecnością, ale też samą jakością oprawy wizualnej zaprezentowanej przez ów zapowiedź. Teraz na stronie Xbox pojawił się dość obszerny wpis wyjaśniający, czego powinniśmy się spodziewać po nadchodzącej produkcji.

Gears of War E-Day z wyczekiwanymi szczegółami

Gears of War E-Day
Gears of War E-Day

Na samym początku wpisu można przeczytać, że za grę odpowiada ekipa z The Coalition, która nie tylko chce odtworzyć, ale też ulepszyć, to co stanowi o unikalności całej marki Gears of War. Dlatego też możemy się spodziewać nie tylko wartkiej akcji oraz dobrze poprowadzonej narracji, ale też wielu nowych możliwości technologicznych, które wyniosą to IP na zupełnie nowy poziom.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Będzie to sprawiać wrażenie nowej gry z serii Gears, bo taka właśnie jest. Ponownie przyglądamy się tonom i wyczuciu tego, co sprawia, że [seria] Gears jest świetna, a jednocześnie wykorzystujemy technologie, które sprawiają, że rozgrywka będzie lepsza niż kiedykolwiek. To będzie niesamowita gra, w która jednocześnie będzie nowa i autentycznie oddająca [charakter serii] Gears.

Matt Searcy

W kwestiach fabularnych mowa o wydarzeniach, które rozgrywają się na dokładnie 14 lat przed wydarzeniami z oryginalnej serii Gears of War. Opowiadać ona będzie historię pierwszego pojawienia się Szarańczy. Z tego też powodu deweloperom zależało na przedstawieniu wrogów jako autentycznie strasznych, tak aby oddać strach, jaki towarzyszył mieszkańcom Sery podczas pierwszych lat inwazji.

Gears of War E-Day będzie też swego rodzaju podstawą fabularną dla wielu postaci, dzięki czemu dowiemy się nieco więcej na temat ich początków oraz przeszłości. Będzie to też często swoisty początek wielu relacji między postaciami, które na przestrzeni odsłon serii ewoluowały, dojrzewały i stawały się coraz bardziej zażyłe.

Warto też podkreślić, że Gears of War E-Day nie będzie spin-offem, a pełnoprawną odsłoną serii, która uzupełni podstawową linię fabularną głównej serii. Wszystko to jednak będzie działo się jeszcze przed wydarzeniami z głównych odsłon tego cyklu.

Przechodząc do kwestii stricte technicznych, mówimy o tytule powstającym w pełni na silniku Unreal Engine 5, który wykorzysta potencjał drzemiący w owej technologii. Z tego też powodu mowa o przecieraniu nowych szlaków i wyznaczaniu nowych standardów technologicznych.

Tworzenie gier przeszło długą drogę od czasu pierwszej gry Gears of War, a The Coalition, wyposażone w silnik Unreal Engine 5, jest gotowe w pełni wykorzystać tę ewolucję, aby wyznaczyć nowe standardy w zakresie wydajności technicznej. 

Xbox Wireless

Wedle słów dyrektor technicznej — Kate Rayner — ambicją deweloperów jest „ustanowienie nowego standardu doskonałości technicznej”. Mowa o większej szczegółowości otoczenia i samych postaci, lepszym oświetleniu, cieniowaniu, systemie zniszczeń oraz animacjach. Wszystko to ma sprawić, ze Gears of War E-Day zaoferuje „niezrównane doznania wizualne”.

Wszystko to ma sprawić, że Gears of War E-Day będzie pozycją, wobec której ciężko będzie przejść obojętnie i to nawet w przypadku osób, które do tej pory niespecjalnie zaznajomione są z dorobkiem tego IP. Dla każdego fana serii zapowiada się nie lada uczta, na którą czekali od lat. Trzeba więc czekać i liczyć, że do premiery jest nam bliżej niż dalej.

Źródło: Xbox Wireless

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.