Grafika w Gears of War E-Day będzie odstawała jakością od trailera. Materiał był prerenderowany!

Gears of War E-Day

Podczas niedawnego Xbox Game Showcase 2024 mieliśmy okazję obejrzeć pierwszy trailer Gears of War E-Day. Po premierze materiału w sieci pojawiły się wypowiedzi sugerujące, że zaprezentowane sceny były generowane w czasie rzeczywistym, a deweloperzy jedynie nagrali przygotowaną sekwencję. Niestety, szybko okazało się, że zwiastun prerenderowano na Unreal Engine 5.

Gears of War E-Day nie zaoferuje oprawy graficznej rodem z trailera

Gears of War E-Day – oficjalny zwiastun

Na wstępie warto przypomnieć, że przyczyną nieporozumienia była wypowiedź Jamira Blanco, jednego z pracowników Blizzarda.

W usuniętym już wpisie Blanco przekonywał, że trailer Gear of War E-Day to prawdziwy pokaz możliwości Unreal Engine 5. Silnik miał generować obraz „na bieżąco”, a więc działać tak, jakbyśmy właśnie uruchomili grę.

Wypowiedź dewelopera pobudziła wyobraźnię wielu osób, które zaczęły spekulować na temat ogromnego postępu graficznego, jaki mogą zaoferować nowe Gearsy. Rzeczywistość okazała się nieco bardziej skomplikowana.

O ile autorzy zwiastuna zrezygnowali z oprogramowania CGI na rzecz Unreal Engine 5, tak całość została uprzednio prerenderowana, a gracze nie mają podstaw, by oczekiwać podobnych widoków w trakcie rozgrywki.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Trailer Gears of War: E-Day jest owocem współpracy The Coalition, Blur Studios oraz Gnet i został stworzony z wykorzystaniem prawdziwych modeli, tekstur oraz elementów otoczenia w Unreal Engine 5. Nie został nagrany w czasie rzeczywistym, jak niektórzy mogli sugerować.

The Coalition

Źródło: Gamespot

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.