Seria Gears of War przeżywa drugą młodość! Duży wzrost liczby graczy

Gears of War 2

Jedną z gwiazd pokazu Xbox Games Showcase 2024 była zapowiedź kolejnej odsłony serii Gears of War. Duże zainteresowanie znalazło odzwierciedlenie we liczbie osób, które zdecydowały się na ponowne przejście bądź pierwsze uruchomienie poprzednich części. W przypadku Gears of War: Ultimate Edition baza graczy powiększyła się o kilkaset procent!

„Gearsy” przyciągają graczy po zapowiedzi Gears of War E-Day

Gears of War: E-Day – zwiastun

Portal TrueAchivements regularnie publikuje listę najczęściej uruchamianych gier przez użytkowników platformy Microsoftu. Zestawienie zostało opracowane na próbce 2,4 mln kont Xbox.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Najwyższe, 34. miejsce w rankingu przypadło Gears 5. Gears of War 2 uplasowało się na 121. pozycji, a Gears of War 3 – na 109.

W ucięciu procentowym największą popularnością cieszy się Gears of War: Ultimate Edition, czyli zremasterowana wersja „jedynki”. Od momentu zapowiedzi Gear of War: E-Day liczba graczy wzrosła aż o 323%!

W przypadku Gears 5 mowa o przyroście na poziomie 66%. Niewiele gorszym wynikiem może pochwalić się Gears of War 4 (wzrost o 64%).

Gears of War: E-Day trafi na komputery osobiste oraz konsole Xbox Series S|X. Dokładna data premiery jest nieznana, jednak według niedawnych doniesień tytuł zadebiutuje już w 2025 roku.

Źródło: TrueAchievments

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.