Gracze nie chcą PSN w Ghost of Tsushima na PC! Sony stoi przed poważnym dylematem

Ghost of Tsushima

Ostatnie zawirowania wokół Helldivers 2 i wymogu łączenia kont Steam z PSN sprawiło, że społeczność graczy niemal jednomyślnie uderzyła w Sony i okazało się, że jest to niezwykle skuteczne działanie. Kiedy wokół tej sprawy kurz powoli opada, część pecetowców wzięło na tapet kolejną grę PlayStation Studios, która niebawem wyjdzie na PC, a mianowicie Ghost of Tsushima. Wiele wskazuje na to, że przed Sony stoi kolejny bardzo poważny dylemat.

Gracze idą za ciosem i nie chcą PSN w Ghost of Tsushima

Przy okazji afery związanej z Helldivers 2 i wymogu łączenia kont Steam oraz PSN część graczy zaczęła zastanawiać się, jak będzie to wyglądać w przypadku nadchodzącej gry PlayStation Studios, czyli Ghost of Tsushima. Deweloperzy z Sucker Punch Productions „czując pismo nosem” postanowili kilka dni temu sprecyzować, że w przypadku ich gry połączenie z PSN będzie tylko częściowe i wymagane będzie tylko w przypadku gry sieciowej; osoby skupiające się tylko na kampanii dla jednego gracza nie będą mieli takiego wymogu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tego rodzaju deklaracja miała uspokoić nastroje wkurzonych pecetowców, którym nie w smak nowe pomysły Sony – nic bardziej mylnego. Gracze domagają się bowiem całkowitego usunięcia wymogu związanego z posiadaniem konta PSN z Ghost of Tsushima. W karcie społeczności na Steamie dedykowanej właśnie nadchodzącej grze od Sucker Punch pojawia się sporo wpisów, gdzie potencjalni odbiorcy domagają od Sony zmiany decyzji.

Ghost of Tsushima
Ghost of Tsushima

Po „drugiej stronie barykady” znajdują się jednak ci gracze, którzy zauważają, że zakładanie i łączenie kont z platformami firm trzecich to dzisiaj swoisty standard i tak samo jest w przypadku gier od Ubisoftu, Microsoftu czy produkcji debiutujących początkowo tylko na Epic Games (ostatni przykład to Dead Island 2).

Nie wiadomo, jak potoczy się ten spór pomiędzy potencjalnymi klientami a Sony, jednak tutaj sytuacja jest nieco inna. Do Helldivers 2 wymóg zakładania kont PSN pojawił się jakiś czas po premierze, odcinając od dostępu do gry spore grono osób, które ją wcześniej kupiły. W przypadku Ghost of Tsushima wiadome jest to z pewnym wyprzedzeniem, więc osoby, które nie mają dostępu do PSN, raczej świadomie jej nie kupią.

Gracze, którzy walczyli z praktykami Sony w przypadku Helldivers 2 na pewno czują się na siłach, aby dalej pokazywać japońskiemu producentowi konsol, że nie chcą przystawać na rzeczy, które im nie odpowiadają. Pozostaje jednak pytanie, czy tym razem uda się im postawić na swoim. Może być ciekawie.

Źródło: Steam, Twitter/X: Sukcer Punch Productions

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.