God of War Ragnarok przedwcześnie trafił do sprzedaży. Twórcy nie kryją rozczarowania

God of War: Ragnarok

Premiera God of War Ragnarok zbliża się wielkimi krokami, jednak w ostatnim czasie wokół tej produkcji narosło trochę problemów. Ostatnio informowaliśmy, że do sieci trafiły ogromne spoilery fabularne. Teraz okazało się, że tytuł przez pomyłkę przedwcześnie trafił do sprzedaży. Deweloperzy z Santa Monica Studios nie kryją rozczarowania całą tą sytuacją.

Twórcy God of War Ragnarok przepraszają fanów i radzą unikać mediów społecznościowych

a retailer selling the game nearly TWO WEEKS before release.

just so disappointing.

— cory barlog (@corybarlog) October 29, 2022

a retailer selling the game nearly TWO WEEKS before release.

just so disappointing.

— cory barlog (@corybarlog) October 29, 2022

Dyrektor kreatywny Santa Monica Studios — Corey Barlog — ogłosił na swoim Twitterze, że jeden ze sprzedawców detalicznych rozpoczął sprzedaż God of War Ragnarok na dziesięć dni przed oficjalną premierą. Mężczyzna nie krył swojego rozczarowania całą sprawą, twierdząc, że teraz rozumie idee zamieszczania na płytach jedynie instalatora lub niepełnej wersji gry. Niektórzy doszukują się w tym zdaniu odniesienia do decyzji Infinity Ward, które w przypadku Call of Duty Modern Warfare 2 zawarło na płycie jedynie 70 MB danych, a resztę trzeba było pobrać z sieci.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na PS3 dla dzieci

Bez wątpienia jest to bardzo trudna sytuacja dla twórców, którzy mogą czuć się rozczarowani takim obrotem spraw. Główny scenarzysta serii — Matt Sophos — radzi oczekującym na premierę God of War Ragnarok, aby do tego czasu unikali mediów społecznościowych. Oficjalny debiut przygód Kratosa i Atreusa ma mieć miejsce już 9 listopada 2022 roku na PlayStation 4 i PlayStation 5.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.